18909945 264 660x330 - خانه جدیدترین مسابقه تلویزیون با موضوع بیان دستاورد‌های کشور

خانه جدیدترین مسابقه تلویزیون با موضوع بیان دستاورد‌های کشور

در مسابقه خانه جمعی از شرکت‏ کنندگان توسط «خانه» به یک چالش دعوت شده اند. آن‌ها باید با کمک یکدیگر، به هفت پرسش غیرمنتظره پاسخ دهند و راه خود را به اتاق سرنوشت هموار کنند. در این میان، شخصیتی با عنوان «ناخوانده» تلاش می‌کند با همراهی دو شخصیت «هوچی گر» و «سوداگر» مانع راه دانشگران باشد. در هر قسمت از این مسابقه یک موضوع مورد بحث و تبادل نظر شرکت کنندگان قرار می‌گیرد.

ناصر عالمی تهیه کننده این مسابقه گفت: سئوالات این مسابقه در حوزه‌های کشاورزی، صنعت، اقتصاد، فناوری، ورزش طرح شده است. در هر قسمت ۶ شرکت کننده حضور دارند که به هفت سئوال مطرح شده پاسخ می‌دهند. شرکت کنندگان در خصوص موضوع مطرح شده با هم بحث و گفتگو می‌کنند. اطلاعات خود را درباره سئوال مطرح می‌کنند، در برخی مواقع مخالفت‌هایی بیان می‌شود، در برخی موارد همدیگر را اقناع می‌کنند تا به جواب درست برسند. میزبانی این برنامه بر عهده امیرمحمد زند است.

عالمی ادامه داد: از میان این شرکت کنندگان در بخش نخست مسابقه، دو نفر در نقش‌های «هوچی گر» و «سوداگر» قرار دارند که در جریان مسابقه سعی می‌کنند شرکت کنندگان را منحرف کنند و از پاسخ صحیح دور و به سمت جواب‌های نادرست بکشاند.

تهیه کننده «چالش مسابقه خانه» در ادامه خاطرنشان کرد: زمانی که در مرحله نخست به هفت سئوال پاسخ داده شد شرکت کنندگانی که بیشترین پاسخ صحیح را داشتند به مرحله «اتاق سرنوشت» وارد می‌شوند. البته در بخش نخست اجزای معما برای آن‌ها مطرح شده است و شرکت کنندگان باید به واسطه این اطلاعات به جواب معمای مرحله «اتاق سرنوشت» برسند.

وی افزود: در «چالش مسابقه خانه» یک نقش ثابت به نام «ناخوانده» داریم که به نوعی مهمان ناخوانده خانه است و هدایت نقش منفی‌های مسابقه را بر عهده دارد. نقش «خانه زاد» هم همچون صاحب خانه، پذیرای شرکت کنندگان است و حتی در برخی موارد به آن‌ها کمک می‌کند.

عالمی خاطرنشان کرد: این مسابقه با بیش از صد شرکت کننده شروع شد که به تدریج با گذر از مراحل مختلف، از تعداد آن‌ها تا رسیدن به مرحله نهایی کاسته شد.

عالمی درباره دکور برنامه نیز یادآور شد: «چالش مسابقه خانه» از چند دکور جذاب و منحصر به فردی برخوردار است. فضای برنامه در یک خانه سنتی، اما با عناصری به روز جریان دارد و با ۱۶ دوربین ضبط می‌شود. دکور برنامه یک فضای ۳۶۰ درجه‌ای دارد و تصاویر آن از زوایای مختلفی گرفته می‌شود.

«چالش مسابقه خانه» در فصل نخست خود در چهل قسمت تولید شده و قرار است به زودی از قاب سیما پخش شود. ناصر عالمی و یاسر عالمی تهیه کننده و کارگردان برنامه و سیدمجتبی قافله باشی طراح و سردبیر «چالش مسابقه خانه» هستند.


منبع

همچنین ببینید

19229895 842 310x165 - حاجی گرینوف‌ها جزو مخالفان سر سختم هستند + فیلم

حاجی گرینوف‌ها جزو مخالفان سر سختم هستند + فیلم

مسعود ده‌نمکی، کارگردان سینما و تلویزیون در برنامه «برمودا» شبکه نسیم در پاسخ به سوال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *