متا پلتفرم

حذف محتواهای حمایت از مبارزان فلسطینی توسط متا

پایگاه خبری دنیای برند، متا (META.O) روز گذشته اعلام کرد که اقداماتی از جمله حذف تمجید و حمایت اساسی از حماس از پلت‌فرم‌های خود را پس از توبیخ اتحادیه اروپا از شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی به‌دلیل عدم انجام اقدام کافی برای مقابله با اطلاعات نادرست انجام می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، از زمانی که گروه حماس در ۷ اکتبر به اسرائیل حمله کرد، ادعاهای گمراه‌کننده و تصاویر اصلاح‌شده در فیس‌بوک و سایر رسانه‌های اجتماعی منتشر شد.

در سه روز پس از حمله، متا گفت که بیش از ۷۹۵۰۰۰ محتوای عبری یا عربی را حذف کرده یا به‌عنوان مزاحم علامت‌گذاری کرده است.

متا همچنین به‌طور موقت سیاست مقابله با خشونت و تحریک خود را گسترش می‌دهد و محتوایی را که به‌وضوح گروگان‌های گروگان گرفته‌شده توسط حماس را شناسایی می‌کند، حذف می‌کند، حتی اگر این کار برای محکوم کردن یا افزایش آگاهی از وضعیت آنها انجام شود.

محتوای حاوی تصاویر تار از قربانیان همچنان مجاز است، اما این شرکت در صورت عدم اطمینان یا ناتوانی در ارزیابی واضح، ایمنی و حریم خصوصی قربانیان آدم‌ربایی را در اولویت قرار می‌دهد.

پس از این حمله، حماس تعداد زیادی از گروگان‌های اسرائیلی و خارجی را به غزه در محاصره فلسطینی‌ها برده است.

متا گفت که از تهدیدات حماس برای پخش فیلم گروگان‌ها آگاه است و به‌سرعت هر گونه محتوایی را حذف می‌کند و از اشتراک‌گذاری مجدد کپی‌ها جلوگیری خواهد کرد.

همچنین در حال کاهش آستانه‌ای است که فناوری آن برای جلوگیری از توصیه محتوایی که به‌طور بالقوه قوانین را در سراسر پلت‌فرم‌های فیس‌بوک، اینستاگرام و Threads خود نقض می‌کند، کاهش می‌دهد.

گروه حماس در پلت‌فرم‌های متا، ممنوع شده است اما این شرکت همچنان گفتمان سیاسی و اجتماعی مانند گزارش خبری، مسائل مربوط به حقوق بشر و بحث‌های دانشگاهی، بی‌طرفانه و انتقادی را اجازه نشر می‌دهد.

کمیسیون اروپا پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی را برای حذف محتوای غیرقانونی و مضر برای پیروی از قانون خدمات دیجیتال (DSA) تحت فشار قرار داده است، که نقض آن می‌تواند منجر به جریمه‌های سنگین شود.

پاسخ متا با پاسخ X، که قبلاً به نام توییتر شناخته می‌شد، در تضاد است، که از کمیسیون خواسته است اطلاعات بیشتری در مورد تخلفات در سایت خود ارائه دهد، کمیسیون تحقیقاتی را در مورد X آغاز کرده است.

به نقل از تسنیم

همچنین ببینید

Thematic festivals with the approach of Mazandaran brand agricultural products 310x165 - جشنواره‌های موضوعی با رویکرد محصولات کشاورزی برند استان مازندران

جشنواره‌های موضوعی با رویکرد محصولات کشاورزی برند استان مازندران

پایگاه خبری دنیای برند، سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: جشنواره‌های موضوعی با رویکرد محصولات …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x