62877952 660x330 - جایزه مخترع برتر «کامستک» به محقق ایرانی رسید

جایزه مخترع برتر «کامستک» به محقق ایرانی رسید

دانشیار دانشگاه صنعتی شریف موفق به کسب جایزه مخترع برتر کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی (COMSTECH) شد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند، طبق اعلام کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی (COMSTECH)، جایزه مخترع برتر (Best Patent Award) در سال ۲۰۲۳ مشترکا به دکتر سمیه کوهی دانشیار دانشکده مهندسی کامپیوتر و محققی از کشور مراکش تعلق گرفت.

دو ثبت اختراع آمریکا به همراه ۱۰ مقاله ISI مربوطه، مستخرج از پروژه «طراحی و پیاده‌سازی پردازشگر نوری داده‌های زیستی» هستند که با حمایت معاونت پژوهش‌وفناوری دانشگاه شریف در آزمایشگاه OPL دانشکده مهندسی کامپیوتر انجام پذیرفتند.

کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی که به اختصار کامستک (COMSTECH) نامیده می‌شود، یکی از راه‌های رشد و توسعه فناوری و همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای کشورها با یکدیگر است. این کمیته یکی از مراکز فعال در این زمینه است که به منظور افزایش همکاری‌های علمی و ارتقاء سطوح ارتباطات علمی کشورهای اسلامی تاسیس شده است. کمیته کامستک با هدف و تاکید بر توسعه آموزش‌های تکمیلی، سرمایه‌گذاری در بخش تحقیقات، توجه ویژه به فناوری اطلاعات و مبادله اطلاعات میان کشورهای اسلامی شکل گرفته است.

جوایز این کمیته هر ساله در چهار بخش؛ بهترین پتنت ثبت شده طی پنج سال اخیر که موجب توسعه سیستم‌های تجاری یا دارای تأثیر ماندگار در  پیشبرد یک نظریه باشد، بهترین مقاله پژوهشی،  محقق جوان زیر چهل سال و بهترین کتاب علمی چاپ شده توسط یک ناشر بین‌المللی، به محققان مسلمان سراسر جهان اعطا می‌شود.

پایان


منبع

همچنین ببینید

62847434 310x165 - توسعه روشی برای بهبود مصرف انرژی در دستگاه‌های مخابراتی

توسعه روشی برای بهبود مصرف انرژی در دستگاه‌های مخابراتی

محقق ایرانی دانشگاه استنفورد با همکاری بنیاد علم ایران روشی را برای مدیریت و کنترل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *