62911409 660x330 - تولید نسل نوین اطفاء حریق بدون کاهش میزان اکسیژن اطراف

تولید نسل نوین اطفاء حریق بدون کاهش میزان اکسیژن اطراف

متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان موفق به تولید سیستم اطفاء حریق آیروسل شدند که بدون کاهش اکسیژن محیط، آتش را خاموش می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، رضا ماندگار، مدیرعامل این شرکت با بیان اینکه محصول تولیدی ما «آتش خاموش‌کن‌ آیروسل» است که در حوزه اطفاء حریق کاربرد دارد، ادامه داد: از این محصول در اماکن باز و بسته استفاده می‌شود و مزیت آن نسبت به محصولات اطفاء موجود، این است که سیستم خودکار و اعلام حریق راحت روی آن وصل شده و نیاز به شارژهای چند ماهه و سالانه ندارد و حتی اگر تا ۱۵ سال بدون استفاده بماند، نیازی به تعمیر و نگهداری و شارژ پیدا نمی‌کند، همچنین آلودگی بعد از اطفاء در این تولید وجود ندارد.

وی اظهار کرد: گاز خروجی آن در هنگام اطفاء نیز بر موجودات زنده بدون ضرر است و روی محیط زیست تأثیری ندارد، همچنین نسبت به باقی اطفاءکننده‌ها مقرون به صرفه‌ است.

ماندگار، با بیان اینکه این محصول تا مدتی قبل وارداتی بوده است، یادآور شد: ما محصول را به طور کاملا بومی و بدون وابستگی دانش و مواد اولیه آن به خارج، در کشور عرضه می‌کنیم.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، اطفاء حریق آیروسل، شامل ذرات جامد متراکمی از مواد شیمیایی است که پس از فعال‌سازی تبدیل به مه غلیظ از ذرات میکرونی با اندازه کوچکتر از ۱۰ میکرون می‌شود. این ذرات ریز از طریق واکنش شیمیایی و پیوند با مولکول‌های آتش، بدون کاهش اکسیژن محیط، آتش را خاموش می‌کنند.

پایان

همچنین ببینید

63044697 310x165 - کافئین باعث بهبود ناوبری در مورچه‌ها شد

کافئین باعث بهبود ناوبری در مورچه‌ها شد

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که کافئین می‌تواند بر ناوبری مورچه‌ها تاثیر بگذارد و آنها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *