18956550 270 660x330 - تماشای فیلم در شبکه نمایش برای نابینایان و ناشنوایان ممکن شد

تماشای فیلم در شبکه نمایش برای نابینایان و ناشنوایان ممکن شد

محمد غلامرضایی، مدیر شبکه نمایش سیما از تدارک ویژه این شبکه برای روشندلان و ناشنوایان خبر داد و گفت: در تغییرات جدید شبکه، پنجشنبه‌ها ساعت ۲۳ باکس ویژه پخش فیلم‌های جدید قرار دارد و فیلم‌های این بخش که برای اولین بار از شبکه‌های سیما به نمایش درمی‌آیند، برای مخاطبان گرامی روشندل و ناشنوا متناسب‌سازی شده است.

غلامرضایی اعلام کرد: فیلم‌های جدید شبکه نمایش دارای یک لاین صدای مستقل هستند که در آن صحنه فیلم برای مخاطبان روشندل شرح داده می‌شود و این عزیزان می‌توانند با استفاده از ریموت کنترل تلویزیون خود، باند صدای دارای شرح صحنه را انتخاب کنند و ارتباط بهتری با فیلم و جزئیات آن برقرار کنند.

مدیر شبکه نمایش با بیان اینکه باکس تکرار فیلم‌های جدید در روز جمعه ساعت ۹ و ساعت ۱۷ است، یادآور شد: در این باکس فیلم‌ها با زیرنویس فارسی باز پخش می‌شوند تا مخاطبان ناشنوا هم بتوانند از تماشای فیلم‌های سینمایی جدید لذت ببرند.

 این برای نخستین بار است که در شبکه‌های سیما لاین مستقل صدا برای شرح صحنه فیلم جهت استفاده روشندلان به کار گرفته می‌شود. شبکه نمایش سیما در تغییرات بنیادینی که آغاز کرده، توجه ویژه خود را به طیف گسترده مخاطبان صداوسیما نشان داده است و در احترام به حقوق جامعه توان‌یابان زمینه بهره‌مندی آنان از محتوای نمایشی را فراهم کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

12523139 981 310x165 - پیمان جبلی از پشت صحنه سریال «طوبی» بازدید کرد/ نمایش هنرمندانه وحدت میان دو ملت ایران و عراق

پیمان جبلی از پشت صحنه سریال «طوبی» بازدید کرد/ نمایش هنرمندانه وحدت میان دو ملت ایران و عراق

رئیس رسانه ملی با اشاره به نمایش هنرمندانه وحدت و همدلی میان دو ملت ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *