19014827 906 660x330 - تلویزیون روایتگر حماسه حضور در روز انتخاب

تلویزیون روایتگر حماسه حضور در روز انتخاب

شبکه‌های سیما در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری که جمعه ۱۱ اسفند ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود، با طراحی و تغییرات ویژه در جداول پخش، برنامه‌های انتخاباتی آن روز را روانه آنتن می‌کنند.

در ادامه به شرح برنامه‌های پیش بینی شده شبکه‌های سیما و حضور میدانی گروه‌های برنامه ساز در محل اخذ آراء پرداخته شده است:

شبکه یک سیما

برنامه‌های «صبح بخیر ایران»، «ایران عزیز»، «ایران امروز»، «سیمای خانواده» و «کتاب قانون» با هدف مشارکت مردم در انتخابات به ترتیب در ساعات ۶:۳۰، ۱۶:۱۵، ۱۸، ۱۱:۱۵ و ۱۹ از شبکه یک پخش می‌شود.

برنامه‌های روز انتخابات در حسینیه امام خمینی (ره)، نماز جمعه، مسجد ابوذر (خیابان فلاح) و وزارت کشور، در سه بخش ساعت ۷:۳۰ الی ۱۴، ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۸ و ساعت ۱۹ الی ۲۱ از شبکه یک پخش می‌شود.

گزیده‌ای از بیانات و سخنرانی‌های حضرت امام (ره) با موضوعات مرتبط به مجلس شورای اسلامی هر روز قبل از خبر ۱۴ روی آنتن می‌رود.

شبکه دو سیما

برنامه‌های «صبحانه ایرانی»، «نطق آزاد» و مینی سریال «قصه‌های صندوق» تا روز انتخابات ساعت ۶، ۱۴:۳۰ و ۲۳:۱۵ از شبکه دو سیما روی آنتن می‌روند.

دعوت خانواده شهدا و مردم به شرکت در انتخابات در قالب مستند‌های گزارشی کوتاه در فواصل برنامه‌ها پخش می‌شود. همچنین برنامه «پاورقی» دلایل شرکت در انتخابات را از زبان مردم بیان می‌کند.

شبکه دو، روز جمعه مشارکت مردم در انتخابات را از محل اخذ آراء در مسجد لرزاده (میدان خراسان)، حسینه ارشاد (خیابان شریعتی) و مسجد جامع لویزان به تصویر می‌کشد.

شبکه سه سیما

برنامه «به اضافه یک» تا پنج شنبه ۱۰ اسفندماه ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه سه می‌رود. همچنین «گزارش روز» با دعوت خانواده شهدا به شرکت در انتخابات و «سلام صبح بخیر» در راستای دعوت به شرکت مردم در انتخابات پخش می‌شوند. همچنین کمپین «به اضافه یک» هر ۱۵ دقیقه بر روی صفحه این شبکه حک می‌شود. بخش‌های کوتاه، زیرنویس و کلیپ و سرود از دیگر برنامه‌های این شبکه است.

روز جمعه، دوربین‌های شبکه سه از مسجدالنبی (ص) (نارمک) و مسجد نظام مافی (صادقیه) به پوشش انتخابات می‌پردازند. همچنین صندوق‌های رای گیری در گلزار شهدای بهشت زهرا نیز در ویژه برنامه انتخابات این شبکه پوشش داده می‌شود.

شبکه چهار سیما

در آستانه برگزاری انتخابات سراسری مجلس شورای اسلامی، ویژه برنامه انتخاباتی «مادرم ایران» با برقراری ارتباط زنده اینترنتی با اعضای شورا‌های اسلامی به موضوع انتخابات می‌پردازد.

با نزدیک شدن به روز برگزاری انتخابات مجلس، ویژه برنامه انتخاباتی «مادرم ایران» با برقراری ارتباط زنده تلفنی و اینترنتی با اعضای فرهیخته شورا‌های روستایی سراسر کشور به موضوع انتخابات می‌پردازد.

این برنامه تا روز پنجشنبه ۱۰ اسفندماه در سه نوبت در ساعت‌های ۱۳:۳۰، ۱۷:۰۰ و ۲۰:۴۵ به صورت زنده از استویوی پخش شبکه به روی آنتن می‌رود.

«مادرم ایران» در روز جمعه ۱۱ اسفند نیز، در طول زمان برگزاری انتخابات، پوشش کاملی از این رویداد ملی خواهد داد.

شبکه نسیم

شبکه نسیم با برنامه «نسیم آرا» در روز جمعه ۱۱ اسفند ماه و انتخابات مجلس با بینندگان خود همراه است.

شبکه نسیم روز جمعه از ساعت ۸ تا پاسی از شب، انتخابات با شکوه ملت شریف ایران را به تصویر خواهد کشید.

این برنامه با اجرای پرهام عمرانی، آریا طاهری، محمدرضا محبی و دیگر مجریان این شبکه در فواصل برنامه‌های شبکه نسیم به صورت زنده انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را پوشش خواهد داد.

شبکه نسیم با پخش کلیپ، گزارش‌های تصویری، ارتباط با مراکز استان ها، سرود، خواننده‌های مختلف و مسابقه مردمی حضور رای اولی‌ها در انتخابات را برای ملت شریف ایران به نمایش خواهد گذاشت.

این شبکه در تلاش است تا صحنه درخشان انتخاباتی که توسط خود مردم عزیز خلق می‌شود را از قاب شبکه نسیم به اشتراک بگذارد.

شبکه تهران سیما

برنامه‌های «مثبت تهران بیست» و «طهرون تهران» به ترتیب ساعت ۲۰ و ۲۱ چهارشنبه ۹ اسفند روی آنتن می‌رود.

ویژه برنامه «سلام تهران» صبح و شب پنجشنبه از شهر قدس و از استودیو این برنامه روی آنتن می‌رود. «سلام تهران» صبح پنجشنبه حوالی ساعت ۸ با مردم و مسئولان شهر قدس دیدار می‌کند و فضای انتخاباتی این شهر را نیز به تصویر می‌کشد. این برنامه همچنین پنجشنبه شب ساعت ۲۱ به صورت کامل ویژه انتخابات پیش رو تماشایی می‌شود.

همچنین برنامه کوتاه «مدرسه ما» و نماهنگ‌های «انتخاب من» و «راه اعتلا» از دیگر تولیدات گروه اجتماعی برای انتخابات پیش رو است. «مدرسه ما» روز پنجشنبه هر روز ساعت ۱۴:۳۰ روی آنتن می‌رود و نماهنگ‌های تازه تولید شده در طول روز و در فواصل برنامه‌های مختلف تماشایی می‌شود.

گروه معارف نیز برنامه «تا نیایش» را پنجشنبه به صورت زنده از ساعت ۱۲:۴۰ روی آنتن می‌برد.

پخش شبکه تهران پنجشنبه از ساعت ۱۰:۳۰ و جمعه از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۲۲ میان برنامه‌هایی روانه آنتن خواهد کرد. مجری این برنامه حسین مولایی است و در طول پخش آن گزارش زنده برنامه‌های «در شهر در استان» با موضوع انتخابات روی آنتن خواهد رفت.

شبکه تهران در ارتباط با شهرستان‌های استان تهران مثل مسجد جامع شهریار، شهر ورامین، میدان نماز (شهر ری)، رباط کریم و مسجد جامع نازی آباد، حماسه حضور مردم استان تهران پای صندوق‌های رای را به تصویر خواهد کشید.

شبکه آموزش سیما

برنامه «پرسشگر» با دعوت از وزیر آموزش و پرورش، معلمان را به حضور در پای صندوق‌های رای دعوت می‌کند. این برنامه پنج شنبه و جمعه ساعت ۲۱ پخش می‌شود.

همچنین بخش‌های کوتاه، زیرنویس و کلیپ و سرود در جدول پخش این شبکه قرار دارد.

شبکه قرآن و معارف سیما

شبکه قرآن و معارف سیما روز جمعه ۱۱ اسفند، در ویژه برنامه‌ای زنده با پوشش کامل رسانه‌ای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و برقراری ارتباط زنده با شعب منتخب اخذ رای، ستاد انتخابات وزارت کشور، شورای نگهبان، فرمانداری‌ها و… در سراسر کشور مهمان خانه بینندگان خواهد بود.

همچنین واحد سیار و استودیو میدانی شبکه قرآن و معارف سیما با استقرار در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) در میدان تجریش و مسجد امام حسین (ع) شهر تهران حضور حماسی مردم در انتخابات را به تصویر خواهند کشید.

برنامه‌های «پاسخ» جمعه ۱۱ اسفند ساعت ۲۳:۱۵، «بینا» پنجشنبه ۱۰ اسفند، «آرمان» تا روز جمعه ۱۱ اسفند هر شب ساعت ۲۲:۱۵، «مهنا» جمعه ۱۱ اسفند ساعت ۲۱ مهمان خانه بینندگان خواهند بود.

مستند «سفرقند» تا روز پنجشنبه ۱۰ اسفند ساعت ۱۹:۱۵ و سینمایی مستند «سفرقند» نیز روز جمعه ۱۱ اسفند ساعت ۱۸:۴۵ از این شبکه پخش می‌شود.

پخش میان برنامه‌هایی از کلام بزرگان به ویژه مقام معظم رهبری درخصوص لزوم مشارکت و حضور پررنگ در انتخابات، تلاوت آیات قرآن کریم مرتبط با انتخابات و پخش سخنرانی‌های مذهبی از حرم‌های مطهر سراسر کشور از دیگر تدارکات شبکه قرآن و معارف سیما برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

شبکه افق

برنامه زنده «آرمان ملت» از شروع رای گیری تا ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه افق می‌رود. این برنامه شامل گفتگو، مصاحبه، گزارش مردمی، بیانات مقام معظم رهبری مرتبط با موضوع برنامه

واحد سیار شبکه افق نیز با حضور در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و مسجد بلال سازمان صداوسیما مشارکت مردم در انتخابات را پوشش می‌دهند.

شبکه سلامت

دوربین‌های برنامه «سپید قانون» به صورت زنده از ساعت ۱۰ تا ۱۷ به صورت سیار از شعب اخذ رای، انتخابات را پوشش می‌دهند. همچنین برنامه «دوربین سلامت» نیز با گزارش‌هایی از حضور مردم روی آنتن می‌رود.

شبکه کودک

برنامه «برپا» با مباحث انتخاباتی به بهانه شورای دانش آموزی تا روز جمعه ساعت ۲۳:۴۵ روی آنتن می‌رود. همچنین این شبکه با «پویش ملی دعوت» از کودکان می‌خواهد عکس‌های خود را از مشاهدات خود در کنار صندوق‌های رای برای شبکه ارسال کنند.

شبکه مستند

مستند‌های «خانه ملت»، «نشانی: بهارستان» و «تمرین حضور» برای روز جمعه شبکه مستند در نظر گرفته شده است.

شبکه ورزش

شبکه ورزش سیما روز جمعه ۱۱ اسفند ماه همزمان با برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، از ورزشگاه شیرودی که محل حضور جامعه ورزش برای مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی است به صورت زنده حضور خانواده بزرگ ورزش را پوشش خواهد داد.

مصاحبه با بزرگان ورزش، قهرمانان و مدیران در کنار به تصویر کشیدن مشارکت خانواده ورزش در این ویژه برنامه زنده پیش بینی شده است.

شبکه امید

همزمان با برگزاری اتنخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ویژه برنامه «حرف شما» روز جمعه ۱۱ اسفندماه از ساعت ۹ تا ۲۳ از شبکه امید پخش می‌شود.

برنامه «حرف شما» میزبان ورزشکاران در رشته‌های مختلف ورزشی، دانش آموزان و مدال آوران المپیاد‌های علمی می‌شود.

اجرای گرو‌های سرود دانش آموزی، ارتباط زنده با شعب اخذ رای در سراسر کشور و حضور رای اولی‌ها از بخش‌های جذاب و دیدنی این برنامه است.

همچنین نوجوانان رای اولی در سراسر کشور از طریق پویش دعوت، ارسال عکس و فیلم از حضور در انتخابات می‌توانند روایت گر این حماسه ملی باشند.

میان برنامه‌هایی نیز با محوریت تصویر نوجوانان پای صندوق رای و گزارش مردمی در فواصل برنامه‌ها روی آنتن خواهد رفت. همچنین بخش‌های کوتاه، زیرنویس و کلیپ و سرود نیز در جدول پخش این شبکه برای روز جمعه ۱۱ اسفند جانمایی شده است.

همچنین واحد تولیدات کوتاه معاونت سیما، موشن گرافی‌هایی با عناوین «دو فوریت»، «مجلس در راس امور است»، «صراط» و بیانات مقام معظم رهبری با موضوع انتخابات را تولید کرده است که در روز‌های منتهی به ۱۱ اسفند از شبکه‌های سیما پخش می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

12523139 981 310x165 - پیمان جبلی از پشت صحنه سریال «طوبی» بازدید کرد/ نمایش هنرمندانه وحدت میان دو ملت ایران و عراق

پیمان جبلی از پشت صحنه سریال «طوبی» بازدید کرد/ نمایش هنرمندانه وحدت میان دو ملت ایران و عراق

رئیس رسانه ملی با اشاره به نمایش هنرمندانه وحدت و همدلی میان دو ملت ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *