62965336 660x330 - تصویر خارق‌العاده سفره هفت‌سین در فضا!

تصویر خارق‌العاده سفره هفت‌سین در فضا!

یاسمین مقبلی فضانورد ایرانی ناسا که چند روز پیش با کپسول فضایی دراگون از ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بازگشت، تصویری از سفره هفت سین را که در زمان حضورش در ایستگاه فضایی بین‌المللی پهن کرده بود، منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، یاسمین مقبلی فضانورد ایرانی‌الاصل ناسا که به همراه ماموریت «کرو ۷» تا ۱۱ مارس در ایستگاه فضایی حضور داشت، در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: عید شما مبارک. من هفت سین را با خودم به ایستگاه فضایی بین‌المللی برده بودم و فکر می‌کردم که نوروز را آنجا باشم. جشن گرفتن سال نو ایرانی در فضا اتفاق منحصر بفردی می‌شد، اما من در عین حال خیلی خوشحال هستم که به موقع به خانه برگشتم تا نوروز را با خانواده‌ام جشن بگیرم!

کپسول «دراگون»(Dragon) شرکت «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) به همراه «یاسمین مقبلی»(Jasmin Moghbeli) فضانورد ناسا، «آندریاس موگنسن»(Andreas Mogensen) فضانورد «آژانس فضایی اروپا»(ESA)، «ساتوشی فوروکاوا»(Satoshi Furukawa) فضانورد «سازمان اکتشافات هوافضای ژاپن»(JAXA) و «کنستانتین بوریسوف»(Konstantin Borisov) فضانورد «آژانس فضایی روسیه»(Roscosmos)، روز دوشنبه ۱۱ مارس در ساعت ۱۱:۲۰ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی از ماژول «هارمونی»(Harmony) ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شد و به یک ماموریت علمی تقریبا شش‌ماهه پایان داد.

این کپسول روز سه‌شنبه ۱۲ مارس در ۵:۴۷ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی با موفقیت در سواحل فلوریدا فرود آمد.

پایان

همچنین ببینید

63044697 310x165 - کافئین باعث بهبود ناوبری در مورچه‌ها شد

کافئین باعث بهبود ناوبری در مورچه‌ها شد

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که کافئین می‌تواند بر ناوبری مورچه‌ها تاثیر بگذارد و آنها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *