19215126 855 660x330 - «به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» پنجشنبه شب با موضوع جنگ رسانه‌ای در هنگامه نبرد غزه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

در بخش نخست، ارتباط اینترنتی با شارلوت کیتز – تحلیلگر سیاسی در کانادا – برقرار شد؛ او در گفتگو با حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: حجم بالای صادرات سلاح از آمریکا به دیگر کشور‌ها به خصوص رژیم صهیونیستی، قطعا حساسیت‌ها را بیشتر کرده و نمایندگان کنگره و حتی برخی دولتمردان ایالات متحده، خواستار شفافیت در این زمینه هستند.

کیتز افزود: اعتراض نماینده روسیه در سازمان ملل و همچنین برخی دیگر از کشور‌ها به عدم پایبندی رژیم صهیونیستی به قطعنامه‌های سازمان ملل طبیعی است، چون آنها هم می‌بینند که اسرائیل عملا در حال نسل‌کشی است؛ این رژیم باید از جلسات شورای امنیت علیه خود واهمه داشته باشد ولی به خاطر وتو و حمایت‌های همیشگی آمریکا، این ترس از بین رفته است.

به گفته او، فشار کشور‌های اسلامی، قطعا می‌تواند بر آمریکا و شخص نتانیاهو تاثیرگذار باشد.

در ادامه بخش اخبار با اجرای مهدی آقا موسی طهرانی پخش شد و سپس حسن سلطانی – مجری و گوینده با سابقه تلویزیون – در استودیوی شبکه افق حضور یافت.

بذر هفتم اکتبر همان روز کاشته شده که روز قدس تعیین شد

او اظهار کرد: بعد از عملیات وعده صادق، مردم کشور‌های عربی از همه خوشحال‌تر بودند، چون دیدند که یک کشور به صورت رسمی حامی مردم فلسطین است البته دولت‌هایشان که برادر صهیونیست‌ها هستند.

سلطانی افزود: در تمام مدتی که در واحد خبر صدا و سیما بودم، روزی نبود که خبری از شهر‌های مختلف فلسطینی نخوانیم و نبینیم که مردم با سنگ، به مبارزه با اسرائیلی‌ها مشغولند.

این مجری و گوینده با سابقه تلویزیون خاطرنشان کرد: بذر آنچه در هفتم اکتبر رخ داد، همان روزی کاشته شد که امام خمینی (ره) روز قدس را تعیین کردند.

توپ شکسته‌ زمان جنگ را دیدم، موشک‌های دوربرد را هم دیدم

او ادامه داد: ماه دوم جنگ برای تهیه یک گزارش تلویزیونی به روستا‌های مرزی رفته بودیم، صدای گریه‌ی یک نظامی را شنیدیم که در پاسخ من گفت «ببین دهانه توپ شکسته، تنها وسیله‌ای که برای مقابله با دشمن داشتیم ولی نمی‌توانیم از پشتیبانی توپ جدید درخواست کنیم» و حالا که انواع موشک‌ها را در اختیار سپاه می‌بینم، از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجم.

سلطانی افزود: موقع حملات هوایی عراق، پدافند ما کارآمدی نداشت و فقط سر و صدا داشت ولی امروز باید دست فرزندان ایران زمین را ببوسیم که اینگونه برای کشورمان بازدارندگی ایجاد کرده‌اند.

توصیف جالب گوینده با سابقه تلویزیون از برنامه «به افق فلسطین»

این مجری و گوینده پیشکسوت خاطرنشان کرد: رسانه ملی در مقام مقایسه با دفعات قبلی، و در شب عملیات وعده صادق عملکرد خوبی داشت البته باز هم دیدیم که کانال‌های فضای مجازی زودتر تصاویر این حمله را منتشر کردند.

او با بیان اینکه شبکه افق از هفتم اکتبر تمام قامت در میدان بود و با حضور کارشناسان زبده و خبره، به تحلیل جنگ غزه پرداخت عنوان کرد: برنامه «به افق فلسطین» در خط مقدم نبرد رسانه‌ای قرار داشت.

سلطانی تصریح کرد: گاهی دو خط خبر ولی در لحظه مناسب، کار نیم ساعت تحلیل را می‌کند و تاثیرگذاری‌اش هم از آن بیشتر است.

فراتر از ضربات موشک‌هایمان، هیمنه اسرائیل را شکستیم

این مجری و گوینده با سابقه تلویزیون خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها آن قدر به واسطه رسانه‌هایشان کشور‌های عربی را ترسانده بودند که برخی از آنها هنوز نمی‌توانند عملیات موشکی ایران را باور کنند.

به گفته او، فراتر از موشک بالستیک و کروز و پهپادهایمان، توانستیم هیمنه رژیم صهیونیستی را فرو بریزیم به گونه‌ای که تا سال‌ها نمی‌توان آن را جبران کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

19443309 117 310x159 - «سیمای انتخابات» در رسانه ملی

«سیمای انتخابات» در رسانه ملی

«سیمای انتخابات» در رسانه ملی منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *