Img2023082911581272 650x330 - به‌روزرسانی اطلاعات تجاری میان ایران و ایتالیا، به افزایش همکاری‌ها منجر خواهد شد

به‌روزرسانی اطلاعات تجاری میان ایران و ایتالیا، به افزایش همکاری‌ها منجر خواهد شد

معاون امور بین‌الملل اتاق ایران، گفت: باید راه‌کارهایی برای حل مشکلات صدور ویزای تجار و به خصوص رانندگان ایرانی در ایتالیا، در نظر گرفته شود.

حامد عسگری، در نشست با رایزن بازرگانی سفارت ایتالیا در تهران، با اشاره به قیمت پایین انرژی و نیروی کار در ایران، ادامه داد: این موضوع سرمایه‌گذاری مشترک برای تولید با یک برند مشترک، را برای هر دو کشور سودآور خواهد کرد. محصول مشترک می‌تواند به کشورهای منطقه و همسایگان ایران صادر شود.

او با اشاره به ظرفیت‌های ایران در تولید و صدور مواد معدنی با انرژی ارزان در منطقه، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری و انتقال دانش فنی ایتالیا در حوزه فرآوری محصولات معدنی با هدف ایجاد ارزش افزوده بالاتر در صادرات می‌تواند از زمینه‌های خوب همکاری دو کشور باشد.

عسگری به اهمیت تأمین ماشین‌آلات صنعتی و کشاورزی خطوط تولید ایران از کشور ایتالیا و به‌روزرسانی این ماشین‌آلات اشاره کرده و گفت: در شرایط فعلی تحریم‌ها، باید راه‌حل‌های نوینی برای غلبه بر مشکلات بیابیم.

او همکاری درزمینهٔ‌های گردشگری، تولید دارو و خدمات فنی و مهندسی را از دیگر زمینه‌های تجاری قابل توجه بین دو کشور دانست و گفت: به‌روزرسانی اطلاعات تجاری میان دو کشور برای افزایش سطح همکاری‌های تجاری از اهمیت زیادی برخوردار است.

برای حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های ۲۰۲۴ ایتالیا، فضای مناسبی پیش‌بینی ‌شده است

ماسیمیلیانو برتولو، رایزن بازرگانی سفارت ایتالیا در ایران نیز به استقبال شرکت‌های ایتالیایی برای همکاری با ایران در زمینه‌های مختلف تجاری و بازرگانی اشاره کرده و گفت: تجارت دو کشور با وجود مشکلاتی در مبادلات مالی، حمل‌ونقل و لجستیک و …. رو به افزایش بوده است.

او اعزام هیات‌های تجاری ایرانی برای حضور در نمایشگاه‌های ۲۰۲۴ این کشور را فرصتی برای توسعه روابط تجاری دو جانبه دانست و ادامه داد: مساحت بسیار زیادی برای مشارکت شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های ایتالیا پیش‌بینی‌شده است.

برتولو، به نقش اتاق ایران در توسعه روابط تجاری دو کشور اشاره کرده و افزود: حدود ۱۵ هزار شرکت استارتاپی در ایتالیا فعالیت می‌کنند که زمینه و تجربه اندوخته بسیار مناسبی را برای همکاری با شرکت‌های متناظر ایرانی فراهم کرده است.

او با اشاره به فرآیند آنلاین و سریع صدور ویزا اشاره کرده و گفت: اگر مدارک صحیح و به موقع و کامل ارسال شوند، درزمینهٔ صدور روادید مشکلی نخواهد بود.

برتولو تأکید کرد: با توجه به علاقه‌مندی بخش اقتصادی ایتالیا برای همکاری با ایران و با توجه به مزیت‌هایی از جمله نیروی کار و حمل‌ونقل و انرژی ارزان در ایران، مصمم به توسعه ارتباطات تجاری با ایران هستیم.

منبع

همچنین ببینید

Img2024072208500370 310x165 - از ظرفیت‌های کارشناسی اتاق ایران برای حل چالش‌های اقتصادی استفاده شود

از ظرفیت‌های کارشناسی اتاق ایران برای حل چالش‌های اقتصادی استفاده شود

در نشست روسای اتاق‌های سراسر کشور، ضمن بررسی لزوم اصلاح قانون اتاق بازرگانی و بررسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *