62098102 660x330 - برگزاری رقابت ملی برای ساخت میکروتراشه‌ها

برگزاری رقابت ملی برای ساخت میکروتراشه‌ها

با برگزاری رویدادی در حوزه ساخت تراشه میکروالکترومکانیکی، فناوران کشور برای تولید و ساخت فشارسنج و سنسورهای شتاب دعوت شدند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، نخستین رویداد ملی ساخت تراشه میکروالکترومکانیکی(MEMS) به همت برنامه ملی میکروالکترونیک و ستاد توسعه فناوری نانو و میکرو معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و با همکاری مرکز خدمات آزمایشگاهی دانشگاه صنعتی شریف و حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود.

رویداد ملی ساخت تراشه میکروالکترومکانیکی شامل مسابقه ساخت فشارسنج (Pressure Sensor) و مسابقه ساخت سنسور شتاب‌سنج تک‌محوره (Uniaxial Accelerometer) می‌شود. کاربردهای فشارسنج در خودرو، دستگاه‌های لوازم خانگی، مانیتورینگ پزشکی، تجهیزات ورزشی و لوازم پوشیدنی و سنسور شتاب‌سنج تک‌محوره در پایش سازه‌ها، راه‌آهن، خودرو، گام‌شمار و رباتیک است.

مهلت ارسال طرح‌ها به این رویداد تا ۱۵ اسفند سال جاری اعلام شده و فروردین ۱۴۰۳ نتایج نهایی خواهد بود. زمان شروع به کار تیم‌های برگزیده، اردیبهشت ماه سال آینده اعلام شده است.

تیم‌های اول هر محور رویداد، ۱۰۰ میلیون تومان و تیم‌های دوم هر محور رویداد، ۵۰ میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

به نقل از ستاد نانو، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مشاوره فنی ساخت به طرح‌های برگزیده، ارائه خدمات ساخت تراشه، خدمات زیرساخت آزمون و بسته‌بندی تراشه‌ها، حمایت از تجاری‌سازی محصول با اولویت خودرویی، تجهیزات پزشکی و لوازم خانگی و اختصاص فضا جهت طراحی و ساخت از دیگر حمایت‌هایی است که شرکت‌کنندگان رویداد از آن بهره‌مند خواهند شد.

پایان

همچنین ببینید

62383802 310x165 - ریه مینیاتوری که می‌تواند در تحقیقات دارویی استفاده شود

ریه مینیاتوری که می‌تواند در تحقیقات دارویی استفاده شود

محققان بریتانیایی بافت مینیاتوری از ریه ساختند که می‌تواند برای بررسی اثرات دارویی روی ریه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *