برند تسلا دومین خودروساز برتر جهان

برند تسلا دومین خودروساز برتر جهان

در حال حاضر، به دنبال موفقیت‌های برند خودروسازی الکتریکی تسلا، ارزش این شرکت به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش یافت و آن را به دومین خودروسازی برتر در جهان و نخستین در آمریکا تبدیل کرد.

پایگاه خبری دنیای برند، طبق آخرین برآورهای انجام شده در خصوص ارزش برندهای خودروسازی‌ برتر جهان، ارزش بازار خودروسازی الکتریکی تسلا به ۱۰۲ میلیارد دلار رسید و با جلو زدن از شرکت فولکس واگن، به دومین خودروسازی با ارزش جهان، و نخستین خودروسازی آمریکایی تبدیل شد که ارزش آن از ۱۰۰ میلیون دلار گذشته است.

گفتنی است که در حال حاضر، تنها رقیب برند تسلا، برند خودروسازی ژاپنی تویوتا است که دو برابر آن، یعنی بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد.

قابل توجه است که تسلا در ماه‌های گذشته، افزایش قابل توجهی در ارزش‌گذاری بازار داشته که باید گفت ارزش سهام تسلا نسبت به سه ماه پیشین، بیش از دو برابر شده است.

این روند موفقیت‌آمیزبرند تسلا را می‌توان به سود قابل توجه این شرکت در سه ماهه سوم سال پیش، به دلیل کارخانه‌های جدید در حال احداث و افزایش سرعت تحویل خودرو به مشتریان نسبت داد.

از سویی دیگر، شایان ذکر است که دومین خودروسازی آمریکا، برند جنرال موتورز (GM) است که در حال حاضر، ۴۹ میلیارد دلار ارزش دارد.

خودروسازی‌های دیگری که رقیب تسلا می‌توانند به شمار روند، شرکت فورد با ارزش ۳۷ میلیارد دلار و فیات کرایسلر با ارزش ۲۸ میلیارد دلار هستند که محوریت هدف خود را بر تولید خودروهای الکتریکی بنا کرده‌اند، و در صورت عدم موفقیت تسلا در تولید وسایل نقیله کافی، ممکن است ارزش این شرکت روند نزولی را آغاز کند.

همچنین ببینید

انتقاد سازمان غذا و دارو از «اسنپ دکتر»

انتقاد سازمان غذا و دارو از «اسنپ دکتر»

پایگاه خبری دنیای برند، رییس کل سازمان غذا و دارو درباره فروش اینترنتی کالاهای سلامت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *