62933902 660x330 - برندگان چالش شبیه‌سازی موشک «ولکان قنطورس» معرفی شدند

برندگان چالش شبیه‌سازی موشک «ولکان قنطورس» معرفی شدند

چالش شبیه‌سازی موشک «ولکان قنطورس» که در همکاری بین بازی ویدئویی «برنامه فضایی کربال» و شرکت «ائتلاف پرتاب و راه‌اندازی» آغاز شد، سه برنده داشت که نام آنها اعلام شده است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، سازندگان بازی ویدئویی محبوب «برنامه فضایی کربال»(Kerbal Space Program) شرکت «اسکواد»(Squad) که پرواز فضایی را شبیه‌سازی می‌کند، با شرکت «ائتلاف پرتاب و راه‌اندازی»(United Launch Alliance) و «توری برونو»(Tory Bruno) مدیرعامل آن همکاری کرده‌اند تا اینترنت را برای بازسازی موشک جدید «ولکان قنطورس»(Vulcan Centaur) این شرکت  در جهان کربال به چالش بکشند.

به نقل از اسپیس، هر دو شرکت اخیرا کار قابل توجه خود را تکمیل کردند. نسخه «برنامه فضایی کربال ۲» در سال ۲۰۲۳ منتشر شد و این شرکت در ماه دسامبر با یک به‌روزرسانی بزرگ به نام «For Science»، فیزیک بازی را بهبود بخشید و توانایی جمع‌آوری هدفمند انواع گوناگون علم را در سراسر محیط‌های بی‌شماری اضافه کرد که در منظومه شمسی کربال وجود دارد.

در همین حال، پرتاب اخیر شرکت «ائتلاف پرتاب و راه‌اندازی» درست پس از سال نوی میلادی انجام گرفت و موشک جدید ولکان قنطورس برای اولین بار در روز هشتم ژانویه ۲۰۲۴ بلند شد.

 بیشتر بخوانید:

موشک «ولکان قنطورس» سفر قمری خود را آغاز کرد

«نیت سیمپسون»(Nate Simpson)، مدیر بازی برنامه فضایی کربال، در آستانه این رویداد مهم از دفتر مرکزی شرکت «ائتلاف پرتاب و راه‌اندازی» در کلرادو بازدید کرد تا با کمک برخی از دانشمندان موشک، روند ساخت ولکان قنطورس را در بازی شبیه‌سازی کند.

پس از بازدید سیمپسون، یک پست در حساب ایکس برنامه فضایی کربال منتشر شد و از کاربران دعوت کرد تا نسخه‌هایی را از ولکان قنطورس خود در بازی ارسال کنند. برنامه فضایی کربال در پست بعدی نوشت: موشک ولکان قنطورس را در برنامه فضایی کربال ۲ دوباره بسازید و ببینید چه نوع ماموریت‌هایی را می‌توانید انجام دهید. هر چه جاه‌طلبانه‌تر باشد، بهتر است.

برنده اول چالش بازسازی موشک ولکان قنطورس، Space_Peacock@ کاربر ایکس بود که در اولین پست‌های آن‌، یک طرح تقریبا عالی از موشک در ساختمان مونتاژ برنامه فضایی کربال دیده می‌شود. این کاربر، ماموریت «سرت-۱»(Cert-1) موشک ولکان قنطورس را از ژانویه بازسازی کرد. سپس، به شبیه‌سازی پرواز هواپیمای فضایی «دریم چیسر»(Dream Chaser) شرکت «سیرا اسپیس»(Sierra Space) پرداخت و حتی یک نسخه از قابلیت استفاده مجدد از موتور «اسمارت»(SMART) آینده موشک ولکان قنطورس را در آن گنجاند و موتور تقویت‌کننده مرحله اول را برای فرود و بیرون آمدن از اقیانوس طراحی کرد.

دو نفر برای رتبه دوم انتخاب شدند که albert_hajek@ کاربر ایکس و picospace@ کاربر یوتیوب بودند. در پست تاپیک albert_hajek@، پرتاب و اجرای موشک ولکان قنطورس دیده می‌شود که یک فرودگر را به «Mun» -نسخه برنامه فضایی کربال از ماه- می‌فرستد. کاربر picospace@ یک ویدئو را از ماموریت نجات ولکان قنطورس در یوتیوب منتشر کرده است که در آن، موشک با یک کپسول خدمه به مدار «کربین»(Kerbin) پرتاب می‌شود تا فضانورد کربال را نجات دهد.

توری برونو در مصاحبه با اسپیس، گفت: من فکر می‌کنم هر سه مورد فوق‌العاده هستند.

برنامه فضایی کربال ۲ دنباله ‌بازی محبوب برنامه فضایی کربال ۱ است که در آن بازیکنان می‌توانند با طراحی، ساخت و پرتاب موشک‌ها و محموله‌های خود، به اکتشاف در کل منظومه شمسی دارای سیاره‌ها و قمرها بپردازند. این بازی به بازیکنان امکان می‌دهد که همه چیز را از ارتباطات ماهواره‌ای ساده گرفته تا وسایل نقلیه اکتشافی پیچیده را بسازند، اما این موضوع با کمی منحنی یادگیری همراه است.

بازیکنانی که با برنامه فضایی کربال ۱ شروع می‌کنند، به‌ویژه بازیکنانی که آشنایی کافی با فیزیک یا مکانیک مداری ندارند، اغلب به سختی می‌توانند موشک را به معنای واقعی کلمه از زمین خارج کنند؛ چه رسد به این‌که آن را روی Mun فرود بیاورند. سیمپسون گفت که آنها تلاش کرده‌اند این موانع را از بین ببرند و برنامه فضایی کربال ۲ را برای بازیکنان در هر سطح از مهارت قابل دسترس و جذاب کنند. آسیب دیدن موشک یا فضاپیما غیرمعمول نیست، اما مهم است.

پایانهمچنین ببینید

57638199 310x165 - ایجاد شورای سیاست‌گذاری برای مطالعات آنالیز و استحصال لیتیوم از شورابه‌ها

ایجاد شورای سیاست‌گذاری برای مطالعات آنالیز و استحصال لیتیوم از شورابه‌ها

مدیرکل دفتر کانه‌آرایی و فرآوری موادمعدنی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی از ایجاد شورای سیاست‌گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *