19204674 782 660x330 - «ایستگاه ۱۰۶»؛ ریشه‌های تهاجم فرهنگی را واکاوی می‌کند

«ایستگاه ۱۰۶»؛ ریشه‌های تهاجم فرهنگی را واکاوی می‌کند

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

منصوره کردی مدیر گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ در خصوص برنامه «ایستگاه ۱۰۶» گفت: «ایستگاه ۱۰۶» برنامه‌ای در قالب ترکیبی است که کلیه بخش‌های آن در یک موقعیت ثابت، از یک قطار، اجرا می‌شود. گوینده در نقش بازرس به همراه مامور کنترل بلیط، حلقه اتصال بخش‌های برنامه است.

وی درباره محوریت موضوعی برنامه توضیح داد: تاریخ، گردشگری، فرهنگی، ادبی و واکاوی ریشه‌های تهاجم فرهنگی و آشنایی با رسوم ارزشمند ایرانی، اسلامی از محور‌های اصلی برنامه است.

کردی با اشاره به هدف این برنامه گفت: برنامه «ایستگاه ۱۰۶» با هدف اطلاع رسانی و سرگرمی شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۸ با رویکرد معرفی ارزش‌ها و شاخص‌های فرهنگی، ایرانی، اسلامی، ترویج فرهنگ مطالعه و … تقدیم مخاطبان رادیو فرهنگ می‌شود و در نخستین قسمت برنامه حرکت قطار از تهران به مقصد قزوین بوده که علاوه بر معرفی خود ظهر قزوین به شهر‌های این استان سر می‌زنیم.

وی افزود: در این برنامه آشنایی با مناطق گردشگری شهر قزوین، آشنایی با مشاهیر شهر قزوین، مناسبت تاریخی: روز بزرگداشت عطار نیشابوری و … مورد توجه قرار گرفته است.

مدیر گروه تاریخ و اندیشه همچنین در معرفی عوامل برنامه گفت: ایستگاه ۱۰۶ را دو‌گروه برنامه ساز روانه آنتن می‌کنند که آزاده شاهرخ مهر و نازنین حاج سیف الله تهیه کنندگان، نگین خواجه نصیر، داود حیدری و دانیال معنوی و فاطمه اسحاق تبار کویندگان آن هستند که به شکل گردشی هر هفته یک گروه تولید برنامه را عهده دار می‌شود.

نرگس فتحی نویسنده این برنامه نیز توضیح می‌دهد: تاریخ همیشه بی صدا به صفحات تقویم نمی‌پیوندد، درس‌های تاریخ گاهی با سفیر قطار اندیشه از هر راهی که بیابد خود را به گوش‌های مشتاق می‌رساند. این بار اهالی فرهنگ، در ایستگاه ۱۰۶ منتظر سر رسیدن قطار پر از دانایی اند تا عصر خود را با شنیدن و لبخند روشن‌تر کنند. 

وی ادامه داد:برنامه ایستگاه ۱۰۶ با مدیریت منصوره کردی و فکر و تهیه کنندگی نازنین حاج سیف الله و همراهی آزاده شاهرخ مهر، قطاریست از کلمات طربناک و طنازانه که فراخور رسالت گروه تاریخ و اندیشه انجام وظیفه می‌کند. 

این نویسنده گفت: امیدوارم نوشتن من نیز در این ریل قطار، روی خط هدف باشد و بماند، چون تلاش شده برای معرفی ایران عزیز با همه وسعت فرهنگی و ارزش تاریخی به آنچه مغفول مانده هم توجه کنیم 

نازنین حاج سیف الله یکی از تهیه کنندگان‌ایت برنامه نیز گفت: ایستکاه ۱۰۶ در قالب ترکیبی با بخش‌های مختلف به معرفی جاذبه‌های گردشگری می‌پردازد و گفت‌وگو با کارشناسان، نمایش، گزارش و … از بخش‌های این برنامه است و امیر حسین انصافی نیز بازیگر آن است.

آزاده شاهرخ مهر یکی دیگر از تهیه کنندگان این برنامه است که درباره انتخاب شهر‌های مقصد گفت:ایستگاه صدو شش برنامه شاد و با نشاط عصرگاهی رادیو فرهنگ است قطاری از ایستگاه صدو شش هر روز به مقصد یک شهر حرکت می‌کند. در طول مسیر مسافران قطار (مخاطبان) در کوپه‌های مختلف (تاریخ، ادب، گردشگری، مشاغل، بازی‌های محلی و سلامت و …) به صورت نمایشی همراه هستند. رادیو قطار هم با پخش قطعات موسیقی، معرفی کتاب، فیلم سینمای و. با شنوندگان همراهی می‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

19484044 193 310x165 - تدارک تلویزیون برای «عید سعید غدیر»

تدارک تلویزیون برای «عید سعید غدیر»

شبکه‌های تلویزیونی در روز عید سعید غدیر، علاوه بر بازتاب حضور مردم در جشن‌های بزرگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *