62892768 660x330 - ایجاد نهاد متناظر معاونت علمی ریاست‌جمهوری در عربستان برای افزایش سطح تبادلات فناورانه

ایجاد نهاد متناظر معاونت علمی ریاست‌جمهوری در عربستان برای افزایش سطح تبادلات فناورانه

در دیدار سفیر عربستان از خانه نوآوری و فناوری ایران مقرر شد تا علاوه بر برگزاری نشست‌های دو جانبه برای معرفی توانمندی‌های طرفین، بر ایجاد نهاد متناظر معاونت علمی ریاست‌جمهوری در عربستان برای کلید زدن تعاملات تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند، در جریان بازدید عبدالله بن سعود العنزی، سفیر عربستان از خانه نوآوری و فناوری ایران (آی هیت) در نشستی مشترک با امیرحسین میرآبادی، رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری بر افزایش سطح همکاری‌های دو کشور و تنوع‌بخشی به زمینه‌های همکاری به‌ویژه در حوزه‌های علمی و فناوری تاکید کردند.

در این نشست مقرر شد حوزه‌های اولویت‌دار برای مشارکت دو کشور، تعیین و متناسب با این اولویت‌ها در بخش‌های توسعه فناوری و پروژه‌های اقتصادی دانش‌بنیان، برنامه‌های مشترک تعریف شود.

از دیگر موضوعاتی که در این دیدار مورد تاکید قرار گرفت، معرفی نهاد متناظر معاونت علمی در عربستان برای کلید زدن تعاملات است تا از این طریق اولویت‌ها و حوزه‌های مشترک مشخص شده و بر مبنای آن حوزه‌ها تعاملات صورت گیرد. برگزاری نشست متخصصان جوان دو کشور از دیگر توافق‌های این نشست است و مقرر شد یک نشست با حضور متخصصان جوان ایرانی -عربستانی در ایران و یک نشست در عربستان با هدف افزایش زمینه‌های همکاری مشترک برگزار شود.

بحث تبادل هیات‌های بلند پایه در حوزه علم و فناوری، محدود نکردن روابط به تعاملات سیاسی، بسنده نکردن به تفاهمات و توافقات در پیشبرد برنامه‌ها و حضور در رویدادهای فناورانه دو کشور از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مشترک مورد تاکید قرار گرفت.

رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری  برای حضور در این رویدادها اعلام آمادگی و از طرف عربستانی برای حضور در رویداد اینوتکس دعوت کرد.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، یکی از بحث‌های مدنظر طرف عربستانی، سند ۲۰۳۰ توسعه عربستان بود و پیشنهاد سفیر این کشور این بود که آن سند مبنای همکاری قرار گیرد، چراکه که افق‌های آینده عربستان در آن ذکر شده است. از این رو، مقرر شد در گام بعد، گفت وگوی مجازی بین نهاد متناظر در عربستان و معاونت علمی شکل بگیرد و برنامه‌های بعدی تعریف شود.  

پایان


منبع

همچنین ببینید

62936198 310x165 - تولید تجهیز تحریمی جابه‌جایی فوری بارهای کانتینری در بنادر

تولید تجهیز تحریمی جابه‌جایی فوری بارهای کانتینری در بنادر

متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان موفق به تولید دستگاه «ریچ استکر» شده‌اند که می‌تواند با سرعت …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x