62848981 660x330 - انتشار اولین اوراق صکوک صندوق نوآوری برای یک محصول دانش‌بنیان

انتشار اولین اوراق صکوک صندوق نوآوری برای یک محصول دانش‌بنیان

نخستین اوراق صکوک صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف کمک به رشد تولید محصول یک دانش‌بنیان با ضمانت صندوق، با موفقیت در بازار بورس عرضه و به طور کامل فروخته شد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، اوراق صکوک، ابزار تامین مالی مبتنی بر استقراض از بازار اوراق بهادار بوده که بر پایه قراردادهای اسلامی تعریف شده است و هدف صندوق نوآوری و شکوفایی از ارائه این خدمت، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در دسترسی به منابع بازار سرمایه از طریق تسهیل در شرایط انتشار صکوک نوآوری است.

نخستین اوراق صکوک مرابحه صندوق نوآوری و شکوفایی برای این شرکت به مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان روز شنبه، ۱۹ اسفند از طریق بازار بورس عرضه و در همان روز با موفقیت فروخته شد.

نرخ سود این اوراق مرابحه ۴۸ ماهه، ۲۳ درصد (واریز سود هر سه ماه یکبار) است.

این اوراق با هدف کمک به رشد تولید محصول دانش‌بنیان «آلفا آلومینا با خلوص بیش از ۹۴ درصد» با ضمانت مشترک صندوق نوآوری و شکوفایی و یکی از بانک‌های بخش خصوصی منتشر شد.

آلفا آلومینا یا اکسید آلومینیوم با ساختار آلفا (کوراندوم) پایدارترین فاز آلومینا است که معمولا به شکل یک پودر سفیدرنگ دیده می‌شود. این پودر سرامیکی به علت داشتن سختی بالا می‌تواند در صنعت پولیش و ساینده‌ها کاربرد بسیاری داشته باشد. از طرفی با کنار هم قرار دادن مورفولوژی مناسب و سختی مطلوب علاوه بر کاهش زبری سطحی می‌توان درخشندگی بالاتری در طی عملیات پولیش روی سطوح ایجاد کرد.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، این اوراق از طریق بازار بورس قابل معامله هستند.

پایان

همچنین ببینید

62993341 310x165 - درمان بیماری کبد با چند دانه‌ کوچک!

درمان بیماری کبد با چند دانه‌ کوچک!

پژوهشگران «کالج دانشگاهی لندن» در یک آزمایش جدید نشان داده‌اند که دانه‌های کوچک کربن می‌توانند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *