برند اپل

افشای استفاده سازنده چینی محصولات اپل از کارگران اجباری

پایگاه خبری دنیای برند، واشنگتن پست با اشاره به یافته های گروه “پروژه شفافیت فناوری” گزارش داد یک تولیدکننده قراردادی محصولات برند اپل در چین از هزاران کارگر اجباری اویغور در کارخانه هایش استفاده می کند.

کتی پل، مدیر گروه “پروژه شفافیت فناوری” به روزنامه واشنگتن پست گفت: تحقیقات ما نشان داده که استفاده برند اپل از کارگران اجباری در زنجیره تامینش بسیار فراتر از چیزی است که این شرکت به آن اذعان کرده است.

شواهدی از استفاده شرکت “لنز تکنولوژی” از کارگران اجباری که از انظار عمومی پنهان شده اند، وجود دارد. لنز سالهاست که شیشه گوشیهای آیفون را تولید می کند و این شرکت با برندهای آمازون و تسلا هم همکاری دارد.

برند اپل به تقاضای بیزنس اینسایدر برای اظهارنظر درباره این گزارش پاسخ نداد اما جاش روزن استاک، نماینده این شرکت به واشنگتن پست گفته است اپل نیروی کارگر اجباری را به هیچ وجه تحمل نمی کند. بررسی وجود نیروی کارگر اجباری بخشی از ارزیابی است که ما از هر تولیدکننده انجام می دهیم و شامل بازرسیهای سرزده است. این تمهیدات در سراسر زنجیره تامین اپل اجرا می شود و شغل و مکان خاصی را شامل نمی شود. هر گونه نقض سیاستهای ما پیامدهای فوری شامل خاتمه همکاری تجاری دارد. تمرکز ما مثل همیشه اطمینان از این موضوع است که با همه به شایستگی و احترام برخورد می شود و به انجام هر کاری که در توان ماست برای حمایت از کارگران در زنجیره تامین مان ادامه می دهیم.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

اپل در خصوص مسائل کارگری در چین مکررا متهم شده است و در نتیجه آن حتی روابطش را با تامین کنندگان بزرگ قطع کرده است. یک گزارش مهم در مارس نشان داد که اپل از طریق تامین کنندگان چینی خود از کارگران اجباری اویغور بهره مند شده است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، با وجود این که اپل علنا علیه این شیوه موضع گرفته است اما ظاهرا به تلاشهای شرکت کوکاکولا و نایک در لابی علیه لایحه ای پیوسته که هدف آن ممنوعیت شرکتهای آمریکایی از اتکا به نیروی کار اجباری چینی است.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

63066263 310x165 - ماجرای کشمکش میان ایلان ماسک و اپل و اوپن‌ای‌آی چیست؟

ماجرای کشمکش میان ایلان ماسک و اپل و اوپن‌ای‌آی چیست؟

دو روز پیش بود که ایلان ماسک شرکت‌های اپل و اوپن‌ای‌آی را به دلیل آنچه «نقض امنیتی غیرقابل قبول» خواند، تهدید به شکایت کرد و حالا اوپن‌ای‌آی در مقام پاسخ برآمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *