62840229 660x330 - افتتاح اولین مرکز نوآوری تخصصی در حوزه ارتقاء و صادرات محصولات کشاورزی کشور

افتتاح اولین مرکز نوآوری تخصصی در حوزه ارتقاء و صادرات محصولات کشاورزی کشور

با راه‌اندازی مرکز نوآوری صادراتی محصولات کشاورزی شمال‌غرب کشور با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور، رسوخ نوآوری به حوزه صادرات محصولات کشاورزی تسهیل شد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، مرکز نوآوری‌های صادرات محصولات کشاورزی شمالغرب کشور به عنوان نخستین مرکز نوآوری تخصصی در حوزه ارتقاء و صادرات محصولات کشاورزی با حمایت معاونت علمی و به همت پایانه صادراتی محصولات کشاورزی شمال‌غرب کشور راه‌اندازی شده که تلاش می‌کند ضمن توسعه فعالیت‌های اقتصادی در بخش کشاورزی باعث پیوند بخش علمی و فناوری به حوزه کشاورزی شود.

این مرکز نوآوری با برگزاری رویدادهای تخصصی و استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان، در تامین و تکامل زنجیره غذایی نقش‌آفرینی می‌کند. این مرکز نوآوری با برگزاری این رویدادها ضمن کمک به استارتاپ‌ها و برگزاری رویدادهای عملی، زمینه را برای رشد آنها و تبدیل به شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم می‌کند.
این مرکز از ایده‌های نوآورانه و فناورانه در تمامی موضوعات غذا و کشاورزی از جمله برداشت، بسته‌بندی، بازاریابی و فروش محصولات حمایت می‌کند. هسته‌های نوآور که در این مرکز استقرار پیدا کنند، از حمایت‌های پارک علم و فناوری استان زنجان در پایانه صادراتی بهره‌مند می‌شوند.

این مرکز نوآوری تا کنون سه رویداد تخصصی را در حوزه محلی گیلاس، منطقه‌ای زردآلو و ملی زیتون برگزار کرده است که هدف از برگزاری این رویدادها، نزدیک کردن نتایج تحقیقات دانشگاهی به بازار و اقتصاد و همچنین اشاعه نوآوری در حوزه کشاورزی با ایجاد ارتباط میان کشاورزان، شرکت‌های دارای نیاز و صاحبان ایده دانش‌آموختگان دانشگاهی و شرکت‌های فناور برای پاسخ به نیازهای آنان است.

این مرکز نوآوری علاوه بر برگزاری سه رویداد یادشده، سه رویداد استارتاپ ویکند برگزار کرده است که خروجی آن، پنج شرکت مستقر و هشت هسته فناور بوده است. این مرکز نوآوری، علاوه بر ساختمان ستادی، فروشگاه عرضه محصولات، استخرهای شیلات، کارگاه صنایع غذایی و آزمایشگاه دارد که جمعا مساحتی حدود ۲۸۰۰ مترمربع دارند.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، این مرکز از امکان استقرار تا ۲۰ واحد فناور برخوردار است که در فاز اول ۹ مجموعه و در فاز بعدی، ۱۱ مجموعه فناور جدید مستقر خواهند شد.

پایان

همچنین ببینید

62898631 310x165 - برگزیدگان جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در مسیر نخبگی بنیاد ملی نخبگان

برگزیدگان جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در مسیر نخبگی بنیاد ملی نخبگان

معاون مستعدان و آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان از قرارگیری برگزیدگان سی‌و یکمین جشنواره هنرهای تجسمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *