Img2024031109511247 650x330 - اصفهان، یزد و تهران میزبان مجمع گفت‌وگوی آسیایی هستند

اصفهان، یزد و تهران میزبان مجمع گفت‌وگوی آسیایی هستند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: ایران میزبان مجمع گفت‌وگوی آسیایی است که در روزهای ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد و طبق برنامه‌ریزی انجام شده، اجلاس روسای اتاق‌های بازرگانی کشورهای عضو این مجمع در اصفهان برگزار می‌شود.

امیر کشانی در گفت‌وگو با اتاق ایران آنلاین، افزود: مجمع آسیایی، سال ۲۰۰۴ میلادی برای اولین بار در تایلند تشکیل شد. در حال حاضر بالغ بر ۳۵ کشور عضو این اجلاس هستند. حال طبق برنامه‌ریزی انجام شده قرار است ایران میزبان این مجمع در سال ۲۰۲۴ باشد.

او ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، اجلاس وزرای امور خارجه کشورهای عضو در تهران، اجلاس وزرای گردشگری در یزد و اجلاس روسای اتاق‌های بازرگانی کشورهای عضو در اصفهان برگزار خواهد شد.

این فعال اقتصادی هدف و شعار مجمع گفت‌وگوی آسیایی را تبدیل قاره آسیا به جامعه آسیایی و توسعه اقتصاد مالی بین کشورهای این قاره عنوان کرد و افزود: میزبانی ایران از برگزاری این مجمع، فرصت خوبی است برای توسعه روابط با کشورهای عضو، بنابراین روسای اتاق‌های سراسر کشور باید پروژه‌های سرمایه‌گذاری خود را بر اساس استانداردهای یونیدو تعریف کنند و برای اتاق اصفهان بفرستند تا در طول برگزاری اجلاس، ارائه شوند.

بر اساس اظهارات کشانی، همه کشورهای عضو، پروژه‌های خود را در این اجلاس رونمایی و معرفی خواهند کرد. از طرفی سرمایه‌گذاران نیز برای حضور در اجلاس، دعوت می‌شوند و هدف اصلی این است که ایران در مرکز حرکت‌های بین‌المللی قرار گیرد و هم‌افزایی لازم با کشورهای دیگر داشته باشد. این اجلاس فرصت ویژه‌ای است تا کشورهای آسیایی اطلاعات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

منبع: اتاق ایران آنلاین

همچنین ببینید

Img2024042311141128 310x165 - اصرار به خودتحریمی با تعطیلی پنجشنبه

اصرار به خودتحریمی با تعطیلی پنجشنبه

با تصمیم‌گیری برای افزایش تعطیلات کشور و تعطیلی روزهای پنجشنبه و جمعه، از یک‌سو محیط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *