62987048 660x330 - ارائه توانمندی‌های محققان ایرانی در کنگره رادیولوژی اروپا

ارائه توانمندی‌های محققان ایرانی در کنگره رادیولوژی اروپا

دستاوردهای پژوهشی محققان یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه استفاده از هوش مصنوعی در تشخیص دقیق‌تر سرطان پستان در کنگره سالانه رادیولوژی اروپا در وین اتریش ارائه شد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، مهران عرب احمدی، متخصص رادیولوژی و دانش‌آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیر تحقیق و توسعه این شرکت دانش‌بنیان در این نشست به ارائه دستاوردهای پژوهشی طرح استفاده از فناوری هوش مصنوعی طراحی شده در این شرکت دانش‌بنیان در زمینه افزایش حساسیت و توان تشخیصی غربالگری سرطان پستان پرداخت که مورد استقبال سایر محققان شرکت‌کننده قرار گرفت.

این فناوری در حال حاضر در بخش رادیولوژی انستیتو کنسر بیمارستان امام خمینی (ره) در حال استفاده است. طرح مذکور با حمایت‌ها و راهنمایی‌های قناعتی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر گیتی به سرانجام رسیده است.

با توجه به این موفقیت که با حمایت‌های ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان سلامت و اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی ریاست‌جمهوری حاصل شده، کشور ما نیز به جمع معدود کشورهای دارای فناوری هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشکی و غربالگری سرطان‌ها در سطح دنیا پیوسته است و روش مذکور قابلیت استفاده در سایر مراکز تصویربرداری کشور را نیز دارا است.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، این دستاورد مورد توجه رسانه‌های تخصصی حوزه رادیولوژی نظیر AuntMinnie و Bidex قرار گرفته است.

پایان

همچنین ببینید

63072487 310x165 - خطرپذیرتر شدن مراکز جمعیتی کشور در سایه گسترش روستاها و شهرها در پهنه‌ گسل‌های لرزه‌زا

خطرپذیرتر شدن مراکز جمعیتی کشور در سایه گسترش روستاها و شهرها در پهنه‌ گسل‌های لرزه‌زا

پژوهشگر لرزه‌­زمین‌­ساخت و مسؤول پروژه‌های پالئوسایزمولوژی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور با تاکید بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *