جهش تولید

اجرایی شدن ۸۰ درصد از مصوبات کارگروه توسعه صادرات در سال جهش تولید

پایگاه خبری دنیای برند، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در حاشیه چهاردهمین جلسه کارگروه توسعه صادرات، با اشاره به برگزاری قریب‌الوقوع جلسه شورای‌عالی توسعه صادرات غیر نفتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور، گفت: حدود ۸۰ درصد از مصوبات کارگروه توسعه صادرات اجرایی شده و مابقی جهت تصویب و اجرایی شدن به شورای‌عالی توسعه صادرات غیر نفتی ارجاع شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم با تاکید بر حضور مثمر ثمر اعضای کارگروه توسعه صادرات در جلسات، پایش، تجمیع و فراهم کردن مقدمات اجرایی شدن برنامه‌های دستگاه‌های عضو کارگروه در حوزه صادرات را از دستورکارهای اصلی کارگروه توسعه صادرات اعلام کرد.

دبیر کارگروه توسعه صادرات ضمن ارائۀ گزارشی از جلسات کارگروه توسعه صادرات، افزود: با برگزاری ۱۴ جلسه کارگروه، بیش از ۳۰ مصوبه اجرایی ابلاغ شده که حدود ۸۰ درصد از این مصوبات، اجرایی شده است.

وی در مورد تفکیک موضوعات ارائه شده به کارگروه گفت:۳۰ درصد از موضوعات ارائه شده به کارگروه مربوط به مشکلات بازگشت ارز، ۳۰ درصد مربوط به ورود موقت و سایر موارد مربوط به مشکلات کالایی، کشوری و استانی صادرات بوده است.

زادبوم از دیگر فعالیت‌های سازمان توسعه تجارت ایران را ابلاغ تشکیل کارگروه توسعه صادرات در استان‌ها اعلام  کرد و گفت: با توجه به تغییر ساختار استانداری‌ها در برخی از استان‌ها شاهد هستیم که کارگروه توسعه صادرات در ذیل سایر کارگروه‌ها برگزار شده و یا به صورت منظم و دوره‌ای برگزار نمی‌شود لذا تشکیل یا تقویت این کارگروه در استان‌ها در سال جهش تولید و با توجه به اهمیت صادرات غیرنفتی ضرورتی انکارناپذیر است.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پایان از روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت به عنوان دبیران کارگروه توسعه صادرات در استان‌ها درخواست کرد با استفاده از تجربیات موجود و همچنین سوابق قبلی در این خصوص، اقدامات لازم را انجام دهند.

پایان

همچنین ببینید

Img20191112094311110 310x165 - هشتمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران برگزار می‌شود

هشتمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران برگزار می‌شود

هشتمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و پنجمین جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x