62945858 660x330 - آدرس؛ انتهای ایستگاه فضایی!

آدرس؛ انتهای ایستگاه فضایی!

 

یاسمین مقبلی فضانورد ایرانی مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی نقاشی‌هایی را که از کودکان ایرانی به دستش رسیده بود، روی یک تبلت با پس‌زمینه زیبای سیاره زمین به نمایش گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، یاسمین مقبلی فضانورد ایرانی الاصلی که چند ماهی است در فضا به سر می‌برد، در اقدامی جالب، نقاشی‌هایی را که کودکان ایرانی برایش فرستاده‌اند، در ایستگاه فضایی به نمایش گذاشته است.

وی تک تک این نقاشی‌ها را در کلیپی ۸ دقیقه‌ای روی یک تبلت با پس زمینه حیرت انگیزی از سیاره زمین به نمایش درآورده است.

مقبلی در توضیح این ویدیو نوشت: باعث افتخار من است که بیشتر از صد نقاشی از کودکان ایران به دستم رسیده. ممنون که به فکر من هستید. امیدوارم بتوانید به تمام آرزوهایتان برسید.

یاسمین مقبلی پیش از این با انتشار تصویر قرمه‌سبزی خوردن در فضا خبرساز شده بود. در واقع به وسیله وی بود که قرمه سبزی که یکی از نمادین‌ترین غذاهای ایرانی است، برای اولین بار به فضا رفت.

وی در مورد قرمه سبزی خوردن در فضا نوشت: من واقعاً از به اشتراک گذاشتن بخشی از فرهنگ و غذای خود با همکارانم لذت بردم و به نظر می‌رسید که آنها هم واقعاً از آن لذت بردند. عطر و طعم [آن] فوق‌العاده بود و من را به خانه برد. فکر کنم این اولین باری بود که قرمه‌سبزی در فضا خورده شد!

یاسمین مقبلی از سال ۲۰۱۷ به عضویت ناسا درآمد و دوره آموزشی دو ساله خود را گذراند. سپس ناسا در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که مقبلی یکی از نامزدهای حضور در برنامه «آرتمیس» خواهد بود و این احتمال وجود دارد که در آینده به ماه یا مریخ فرستاده شود.

سرانجام مقبلی در تاریخ ۲۶ اوت ۲۰۲۳ به عنوان فرمانده ماموریت کرو-۷(Crew-۷) با موشک شرکت اسپیس‌ایکس راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی شد تا نخستین پرواز فضایی مقبلی رقم بخورد.

یاسمین مقبلی نخستین فضانورد ایرانی‌تبار است که به صورت حرفه‌ای به فضا رفته ‌است. پیش از این انوشه انصاری، سرمایه‌دار ایرانی-آمریکایی با هزینه شخصی و به عنوان گردشگر به فضا رفته بود.

پایان

همچنین ببینید

62913320 310x165 - رایزنی با «پارک فاوا» برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها

رایزنی با «پارک فاوا» برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات با بیان این که در حوزه حمایت از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *