62201877 660x330 - آخرین مهلت ثبت‌نام در آزمون توانمندی تدریس نانو

آخرین مهلت ثبت‌نام در آزمون توانمندی تدریس نانو

به منظور تقویت شبکه مدرسان فناوری نانو، ثبت‌نام بیستمین آزمون توانمندی تدریس نانو آغاز شده است؛ این آزمون در بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند، شبکه مدرسان نانو به عنوان یکی از بخش‌های بنیاد آموزش فناوری نانو، با هدف شناسایی و رشد افراد متخصص و توانمند در دو حوزه فناوری نانو و تدریس و تسهیل شرایط فعالیت این افراد، از سال ۱۳۹۰ شکل گرفت. رویکرد شبکه ایجاد بستری برای آموزش و ترویج علم و فناوری نانو در ایران توسط اعضای شبکه است. افرادی که گواهی توانمندی تدریس نانو را از بنیاد آموزش فناوری نانو دریافت کرده‌اند، به عنوان مدرس نانو به عضویت شبکه درمی‌آیند.

گواهی توانمندی تدریس نانو طی آزمون‌ها و ارزیابی‌های مشخص، به افراد توانمند و علاقه‌مند اعطا می‌شود و داوطلبان در صورت کسب حدنصاب‌های لازم، می‌توانند گواهی توانمندی تدریس را در سه تراز الف، ب یا ج و در دو زمینه (دانش‌آموزی) و/یا (دانشجویی و صنعتی) دریافت کنند.

مرحله اول بیستمین آزمون توانمندی تدریس به صورت برخط در تاریخ ۱۴ بهمن ماه برگزار خواهد شد. داوطلبانی که حدنصاب لازم را کسب کنند، وارد مرحله دوم که به صورت مصاحبه شفاهی است، خواهند شد. هزینه شرکت در آزمون ۱۰۰ هزار تومان و مهلت ثبت‌نام تا روز جمعه، ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۲ خواهد بود.

اعتبار گواهی تدریس از زمان صدور آن دو سال است که در صورت فعالیت مدرسان مطابق با آیین‌نامه شبکه مدرسان، قابل تمدید است.

تمام علاقه‌مندان از رشته‌ها، گرایش‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف می‌توانند در این آزمون ثبت‌نام و شرکت کنند. افرادی که موفق به کسب گواهی توانمندی تدریس نانو می‌شوند، می‌توانند در تعامل با نهادهای ترویجی در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی، به تدریس در رویدادهای آموزشی – ترویجی اقدام کنند.

به نقل از ستاد نانو، منابع آزمون مرحله اول، ۶۰ مقاله از مجموعه مقالات وبگاه آموزش فناوری نانو در خصوص «مفاهیم پایه و نانوساختارها»، «روش‌های ساخت و سنتز نانوساختارها» و «روش‌ها و تجهیزات شناسایی و آنالیز» به همراه کتاب محصولات نانوی ساخت ایران خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق [email protected] و یا شماره تلفن ۰۹۰۲۵۵۵۵۴۳۸ با دبیرخانه شبکه مدرسان فناوری نانو در ارتباط باشند.

پایان


منبع

همچنین ببینید

63071626 310x165 - رشد ۲.۵ برابری فروش دانش‌بنیان‌های پارکی در دولت سیزدهم/ایجاد ۶ فب‌لب در کشور

رشد ۲.۵ برابری فروش دانش‌بنیان‌های پارکی در دولت سیزدهم/ایجاد ۶ فب‌لب در کشور

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان سال ۱۴۰۲، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *