ساخت ایران

لزوم درج نشان «ساخت ایران» بر روی کالاهای حوزه فناوری

پایگاه خبری دنیای برند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: بر روی برخی محصولات حوزه فناوری که ۱۰۰ درصد تولید داخل هستند نشان «ساخت ایران» درج نمی‌شود، وقتی تولیدکننده‌ ایرانی با اعتماد به نفس کالای با کیفیتی را تولید می‌کند با افتخار هم باید نشان ایرانی بر آن درج کند.

«عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پست اینستاگرامی خود نوشت: هفته قبل از چند واحد تولیدی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام دیدن کردم.

وی افزود: در این واحدها محصولات با کیفیتی آماده و عرضه می‌شد، محصولاتی که در کشورهای دیگر هم بازار صادراتی داشتند. محصولاتی که نشان‌دهنده توان و خلاقیت جوانان این مرز بوم و مایه غرور و افتخار ملی هستند.

زارع‌پور ادامه داد: نکته‌ای که ذهن مرا در این بازدیدها به خودش مشغول کرده بود، درج نشدن نام و برند این تولیدکنندگان به خط فارسی بر محصولات و بسته‌بندی آن‌ها بود.

وی تاکید کرد: حتی برخی از محصولات با وجود اینکه ۱۰۰ درصد تولید داخل بود، عبارت «Made in Iran» بر آن حک نشده بود. یکی از تولیدکنندگان می‌گفت: «اگر روی محصول ایرانی فارسی بنویسیم مردم اعتماد نمی‌کنند و نمی‌خرند، در حالی که همین محصولات به دیگر کشورها صادر می‌شود و از نظر کیفیت با نمونه‌های خارجی قابل رقابت است.»

وزیر ارتباطات اضافه کرد: خط و زبان فارسی و فرهنگ ایرانی، زیبا، غنی و میراث نیاکان فرهنگ‌پرور ماست. دوست‌شان داریم و با غیرت و تعصب باید در معرفی آنها به جهانیان بکوشیم. با خط و زبان زیبای خودمان باید با کالاهای مشابه خارجی رقابت کنیم. وقتی تولیدکننده‌ ایرانی با اعتماد به نفس کالای با کیفیتی را تولید می‌کند با افتخار هم باید نشان ایرانی بر آن درج کند.

زارع‌پور گفت: این مساله‌ای است که باید متولیان فرهنگ کشور بر آن تمرکز و فرهنگ‌سازی کنند تا محصول تولید ایران به نماد خودباوری و افتخار ملّی تبدیل شود.

وی افزود: البته وظیفه تولیدکنندگان داخلی هم سنگین است. آنان باید محصولات با کیفیت و خدمات پس از فروش مطلوب ارائه کنند.

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

سوپراپ تپسی

تپسی در مسیر جدید/ سوپراپ تپسی

تپسی دیگر فقط تاکسی اینترنتی نیست، از فردا (یک مرداد ۱۴۰۳) با راه‌اندازی سرویس‌های «تپسی‌فود» و سوپرمارکت، فعالیتش را در جایگاه سوپراپ شروع می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *