دیوار

گزارش سال ۱۳۹۹ دیوار

پایگاه خبری دنیای برند، گزارش سال ۹۹ دیوار در سیزده فصل و تعداد صد‌ و شصت و دو صفحه منتشر شد.

گزارش سال دیوار، یک مجموعه‌ی کامل از آن چیزی است که در بازار ایران می‌گذرد.

فصل اول، کاربران:

گزارش سال دیوار در نخستین فصل، به کاربران این پلتفرم می‌پردازد. دیوار، با ۲۱ میلیون نصب، در سال گذشته، دومین اپلیکیشن پرنصب ایرانی در کافه بازار بوده است. این، یعنی ده درصد رشد بیشتر به نسبت سال گذشته. سهم هرکدام از سیستم عامل‌ها نیز به این شکل است: سیستم عامل iOS شش درصد، اندروید ۸۹ درصد و سهم وب‌سایت دیوار ۵ درصد بوده است.

در سال گذشته در دیوار، ۱۲۹/۵ میلیون آگهی منتشر شده است. این یعنی به صورت متوسط، هر خانوار ایرانی ۵ آگهی در این پلتفرم منتشر کرده است. تعداد آگهی‌های منتشرشده در دیوار به نسبت سال گذشته،‌ بیش از ۳۱ درصد رشد داشته. به شکل میانگین، دیوار روزانه میزبان ۵/۲ میلیون آگهی بوده است. ۸۸ درصد از کاربران دیوار برای انتشار آگهی در این پلتفرم هیچ مبلغی را هزینه نکرده‌اند و به صورت رایگان در این پلتفرم آگهی‌هایشان را منتشر کرده‌اند.

بازدیدهای صورت‌گرفته از آگهی‌های منتشرشده در دیوار درسال گذشته بیش از ۴۱ میلیارد بوده؛ این عدد به نسبت سال گذشته رشدی ۴۱درصدی را پشت سر گذاشته است. تنها یکی از آگهی‌های دیوار که مربوط به فروش یک پورشه کاین هشت سلیندر بوده، ۳۸۸ هزار بار مورد بازدید قرار گرفته. این عدد معادل ۵ برابر تعداد تماشاگران یک بازی فوتبال در استادیوم آزادی است.

فصل دوم، بررسی آگهی:

دیوار روزانه میزبان صدها هزار آگهی‌ست. بسیاری از کاربران دیوار نیازهای خود را از طریق این پلت‌فرم پاسخ می‌گویند. کیفیت آگهی‌ها، رعایت اصول عرفی، اخلاقی و قانونی یکی از ضوابطی است که دیوار در انتشار آگهی‌های روزانه به آن‌ها توجه می‌کند. بخشی از فرآیند بررسی آگهی‌ها توسط ربات‌ها انجام می‌شود و بخشی از آن، توسط عامل انسانی. در سال گذشته، ۲۰ درصد آگهی‌های بررسی‌شده از روی دیوار حذف شده‌اند.
در واقع،‌ از میان ۱۸۵ میلیون آگهی ثبت‌شده، ۵۶ میلیون حذف و ۱۲۹ میلیون آگهی منتشر شده است. در این میان، سهم ربات‌ها از بررسی آگهی‌ها ۳۸ درصد بوده است.

تیم انسانی بررسی آگهی‌ها نیز متشکل از ۲۶۵ نفر بوده که روزانه هزاران آگهی‌ها را مستقیما بررسی می‌کنند.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

فصل سوم، املاک:

در سال گذشته ۷میلیون آگهی فروش آپارتمان در دیوار منتشر شده و ۳.۶ میلیون آگهی اجاره نیز در این پلتفرم انتشار یافته است. هر کدام از آگهی‌های فروش آپارتمان بصورت متوسط ۳۸۶ بار و هر آگهی اجاره آپارتمان به صورت متوسط ۳۷۱ بار بازدید شده است. مناطق ۱، ۲ و ۵ پرآگهی‌ترین مناطق تهران برای انتشار آگهی فروش آپارتمان هستند و مناطق ۱۲ و ۱۴ بیشترین رشد را در تعداد آگهی اجاره آپارتمان مسکونی داشته‌اند.

سعادت‌آباد، پرآگهی‌ترین محله تهران هم در زمینه فروش و هم در زمینه‌ اجاره آپارتمان بوده‌اند. پردیس نیز در میان شهرهای اقماری حومه‌ی تهران پرآگهی‌ترین شهر در زمینه فروش آپارتمان مسکونی بوده است.

گزارش سال دیوار به ما می‌گوید بیشترین بازدیدهای کاربران برای خرید آپارتمان مسکونی مربوط به نیمه‌ی جنوبی تهران بوده است. در بین ۶۰ محله‌ای که بیشترین بازدید را برای هر آگهی فروش آپارتمان داشته‌اند، ۵۸ محله در نیمه‌ی جنوبی تهران قرار داشته‌ است.

فصل چهارم، خودرو:

گزارش سال دیوار همچنین اطلاعات جالبی درباره‌ی بازار خودرو در ایران دارد. در سال گذشته ۸/۶ میلیون آگهی در دسته خودروی سواری منتشر شده و هر آگهی به صورت متوسط ۶۲۴ بار بازدید شده است. تهران، مشهد، شیراز،‌ اصفهان و کرج بیشترین آگهی‌های فروش خودروی سواری را داشته‌اند و از کل‌ آگهی‌ها سهم شهر تهران به تنهایی ۲۶ درصد و سهم چهار شهر دیگر در مجموع ۲۶ درصد بوده است.

نکته مهم دیگری که در این گزارش به آن برمی‌خوریم، آن است که ارزش معاملات خودرو در سال گذشته در دیوار، ۲۷ هزار میلیارد تومان بوده است.
این گزارش به ما می‌گوید پراید پرآگهی‌ترین خودرو در دیوار بوده است. بعد از آن، پژو ۲۰۶، پژو ۴۰۵، پژو پارس و سمند پرآگهی‌ترین خودروها بوده‌اند.
خودروهای زیر ۷۵ میلیون تومان پربازدیدترین آگهی‌های خودرو در دیوار به خود اختصاص داده‌اند. ۳۹ درصد کل بازدید آگهی‌های بخش خودرو مربوط به این بازه‌ی قیمتی است. همچنین خودروهای بین ۷۵ میلیون تومان تا ۱۵۰ میلیون تومان نیز با اختصاص ۲۹ درصد از کل بازدیدهای بخش خودرو، در رده‌ی دوم علاقه‌ی کاربران دیوار قرار دارند.

در این گزارش آمده است تهرانی‌ها به خودروهای کم‌کارکرد علاقه‌ی بیشتری دارند. در شهر تهران بیشترین تعداد آگهی مربوط به ماشین‌های سه تا پنج سال ساخت و در سایر شهرهای پرآگهی مربوط به ماشین‌های شش تا ده سال ساخت است.

نکته‌ی قابل توجه دیگری که در گزارش سال دیوار به آن توجه شده است، رشد تعداد آگهی‌های فروش پیکان بوده است. ۱۷۶ هزار پیکان در سال گذشته آگهی شده‌اند. در واقع،‌ آگهی‌های پیکان در شهرهای پرآگهی رشد عجیب و قابل توجهی داشته است و رشد آگهی‌های آن از هر خودروی دیگری در دیوار بیشتر بوده است.

در ادمه گزارش:

گزارش سال دیوار همچنین اطلاعات جالب توجهی در بخش‌های لوازم الکترونیک،‌ لوازم مربوط به خانه، استخدام و کاریابی، سرگرمی و فراغت، پشتیانی دیوار، بخش چت دیوار و همچنین اطلاعاتی از درون خود این پلتفرم، از جمله تعداد کارمندان، تایم‌لاین و یادداشت‌هایی از مدیران عامل را منتشر کرده است.

مشاهده گزارش سال ۹۹ دیوار:

مشاهده Pdf گزارش سال ۹۹ دیوار

 

مشاهده نسخه الکترونیکی (آن‌لاین) گزارش:

منبع: وب سایت رسمی دیوار

همچنین ببینید

aparat report1402 45 310x165 - گزارش سال 1402 برند آپارات

گزارش سال ۱۴۰۲ برند آپارات

گزارش پیش‌رو، گزارشی کامل و دقیق از روند رشد و بهبود عملکرد آپارات است. در این گزارش نگاهی به سرویس درآمدزایی آپارات، میزان درآمد تولیدکنندگان، میانگین سنی افراد فعال در این سرویس و… انداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *