برندهای خودروسازی

تولید ۸۶۷هزار دستگاه خودرو توسط برندهای خودروسازی بزرگ در سال ۱۴۰۰

پایگاه خبری دنیای برند، بررسی آمارهای منتشر شده سامانه کُدال حاکی از تولید ۸۶۷ هزار و ۳۶۳ دستگاه خودرو توسط سه خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در سال ۱۴۰۰ است.

این میزان تولید در مقایسه با آمار مدت مشابه سال ۹۹ (تولید ۹۰۰  هزار و ۷۹۴ دستگاه خودرو) افت ۳.۷ درصدی نشان می‌دهد.

برپایه این گزارش، در ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۰گروه صنعتی ایران‌خودرو موفق به تولید ۴۵۱ هزار و ۱۲۱ دستگاه خودرو شد و عنوان بزرگترین خودروساز کشور را از آنِ خود کرد.

این گروه صنعتی توانست در سال ۱۴۰۰ تعداد ۲۹۷ هزار و ۸۱۷ دستگاه در گروه پژو، ۵۰ هزار و ۹۵ دستگاه در گروه سمند، ۵۰ هزار و ۲۵۷ دستگاه دنا، ۳۵ هزار و ۶۳۰ دستگاه رانا، ۲۱ دستگاه آریسان، هشت‌هزار و ۵۴۱ دستگاه تارا، هشت‌هزار و ۶۴۷ دستگاه هایما و ۱۰۳ دستگاه پژو ۲۰۰۸ تولید کند.

برپایه این گزارش، جمع تولیدات این خودروساز در ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۰ در هم‌سنجی با سال ۹۹ (۴۸۰ هزار و ۳۳۸ دستگاه) افت ۶ درصدی داشته است.

آبی‌پوشان جاده مخصوص در اسفندماه پارسال ۲۱ هزار و ۲۸۸ دستگاه خودرو تولید کردند.

با وجود افت تولید این خودروساز، اما آمارهای کدال حاکی از رشد ۶۴.۳ درصدی فروش ایران‌خودرو در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل از آن است.

Production of 867 thousand cars by major car brands in 1400 01 - تولید 867هزار دستگاه خودرو توسط برندهای خودروسازی بزرگ در سال 1400سایپا دومین خودروساز کشور

برپایه آمارهای سامانه کدال، در سالی که گذشت گروه سایپا به عنوان دومین خودروساز بزرگ کشور موفق به تولید ۳۰۴ هزار و ۵۳۳ دستگاه خودرو شد که شامل ۲۶۰ هزار و ۲۵۸ دستگاه خودرو در خانواده تیبا، ۲۳ ‌هزار و ۲۷۹ دستگاه سایپا ۱۵۱ (وانت پراید)، ۲۰ هزار و ۸۶۶ دستگاه شاهین، ۱۳۰ دستگاه آریو و همچنین ۳۹۱ دستگاه خودروی صادراتی کامل (CBU) و یک‌هزار و ۴۸۰ دستگاه SKD (یا قطعات نیمه‌کامل) بود.

این میزان تولید در مقایسه با سال ۹۹ (تولید ۳۱۷ هزار و ۳۱۱ دستگاه خودرو) افت ۳.۴ درصدی نشان می‌دهد.

نارنجی‌پوشان جاده مخصوص در اسفندماه پارسال ۱۲ هزار و ۹۴۲ دستگاه خودرو تولید کردند.

با وجود افت تولید، اما آمارهای سامانه کدال حاکی است جمع فروش این شرکت در سالی که گذشته در مقایسه با سال ۹۹ رشد چشمگیر ۱۰۴ درصدی داشته است.

Production of 867 thousand cars by major car brands in 1400 02 - تولید 867هزار دستگاه خودرو توسط برندهای خودروسازی بزرگ در سال 1400رشد ۶.۴ درصدی تولیدات پارس‌خودرو

در سال ۱۴۰۰ همچنین پارس‌خودرویی‌ها موفق به تولید ۱۰۹ هزار و ۸۳۸ دستگاه خودرو شامل ۵۸ ‌هزار و ۴۴۰ دستگاه در گروه کوئیک (کیو ۲۰۰)، ۳۲ ‌هزار و ۶۱۲ دستگاه کوئیک معمولی، ۱۸ ‌هزار و ۱۹۲ دستگاه در گروه ساینا (اس۲۰۰) و ۵۹۴ دستگاه در گروه برلیانس شدند.

این میزان تولید در مقایسه با سال ۹۹ (تولید ۱۰۳ هزار و ۱۴۵ دستگاه خودرو) رشد ۶.۴ درصدی نشان می‌دهد.

جمع تولیدات این خودروساز در اسفندماه سال گذشته چهار ‌هزار و ۴۲۵ دستگاه به ثبت رسید.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

همچنین مطابق آمارهای سامانه کدال، جمع فروش محصولات این شرکت در سال ۱۴۰۰ رشد چشمگیر ۱۰۳.۴ درصدی نشان می‌دهد.

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

45dfccab de19 4795 ab39 61d4fa9322c1 310x165 - درآمدزایی ناکافی از هوش مصنوعی ممکن است باعث فروپاشی مدل کسب‌و‌کار انویدیا شود

درآمدزایی ناکافی از هوش مصنوعی ممکن است باعث فروپاشی مدل کسب‌و‌کار انویدیا شود

مدیرعامل اس‌کی گروپ، شرکت خوشه‌ای کره‌ای، هشدار داد که اگر شرکت‌ها نتوانند هوش مصنوعی را به سوددهی برسانند، مدل کسب‌وکار انویدیا ممکن است از هم بپاشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *