افزایش صادرات

تحقق وعده افزایش صادرات با مانع زدایی و شناسایی گلوگاه‌ها

پایگاه خبری دنیای برند، معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت گفت: بیشتر فعالیتی که در ۳ ماه اخیر داشتیم بحث مانع زدایی از فرآیند توسعه صادرات و همچنین شناسایی گلوگاه‌های لجستیکی، گمرکی، تعرفه‌ای و… بوده است.

علیرضا پیمان پاک در ارتباط تصویری با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما با اشاره به اینکه یکی از مهمترین محور‌های مورد نظر و سیاست‌های دولت سیزدهم، توسعه صادرات و حمایت از صادر کنندگان غیر نفتی بوده است، افزود: نخستین مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، مصوبه‌ای بود که سیاست‌های ارزی و تجاری را تسهیل می‌کرد و مشوق‌های مختلفی را مد نظر قرار داده بود که به واسطه فعالیت‌ها و برنامه ریزی‌هایی که ذیل آن سیاست‌ها انجام شد در کوتاه مدت برنامه‌هایی تدوین و در میان مدت و بلند مدت امید بخشی و انگیزه‌ای برای صادرکنندگان ایجاد کرد.
وی با بیان اینکه بیشتر فعالیتی که در ۳ ماه اخیر داشتیم بحث مانع زدایی از فرآیند توسعه صادرات و همچنین شناسایی گلوگاه‌های لجستیکی، گمرکی و تعرفه‌ای و بخش‌های مختلف بود، اضافه کرد: بر اساس این شناخت، برنامه توسعه صادراتی را تعریف و تدوین کردیم و هم اندیشی‌های مختلفی را با بخش خصوصی و با اتاق‌های بازرگانی، اتحادیه‌ها و تشکل‌ها داشتیم و با فرآیند هم فکری و کار تیمی توانستیم برنامه‌هایی را تعریف کنیم و اقدامات کوتاه مدتی را انجام دهیم که به افزایش صادرات منجر شد.
پیمان پاک گفت: با این همکاری و هم فکری که وزارت صنعت، معدن و تجارت با بخش خصوصی و صادر کنندگان داشته است امیدواریم برنامه‌ها را به گونه‌ای جلو ببریم که رشد قابل توجه بیشتر و جهش صادراتی را شاهد باشیم و این مهم با حمایت وزارتخانه‌های اقتصادی و معاونت اقتصادی رئیس جمهوری و رئیس جمهور، محقق شده است و امیدواریم این روند رو به رشد را با شتاب بیشتری ادامه دهیم.
پیمان پاک در پاسخ به پرسشی درباره ارتباط با کشور‌های مختلف از جمله همسایگان و نقش رایزنان بازرگانی در این زمینه، تصریح کرد: تعداد رایزنان به ۱۰ رایزن افزایش یافته و ۷ رایزن، مستقر شدند و ۳ رایزن در حال اعزام هستند و برنامه ما این است که تعداد رایزنان رسمی را به ۳۰ رایزن افزایش دهیم.
معاون وزیر صمت، توسعه مراکز تجاری را از دیگر اقدامات سازمان توسعه تجارت برشمرد و افزود: به ۶ مرکز تجاری مجوز دادیم و با همکاری اتاق ها، تشکل‌ها و صادرکنندگان، تعداد مراکز تجاری را افزایش می‌دهیم.
پیمان پاک در پایان اظهار داشت: مصوبه‌ای هم از نهاد‌های بالادستی گرفتیم که بتوانیم شبکه رایزنان خصوصی را فعال نموده و از رایزنان بخش خصوصی هم بهره‌مند شویم.

منبع: شاتا

همچنین ببینید

Img20161215232623951 310x165 - نوبت دوم مجمع عمومی اتاق مشترک ایران و هند 8 مرداد برگزار می‌شود

نوبت دوم مجمع عمومی اتاق مشترک ایران و هند ۸ مرداد برگزار می‌شود

نوبت دوم مجمع عمومی عادی سالیانه اتاق مشترک ایران و هند، دوشنبه ۸ مرداد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *