ایلان ماسک

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان در سال ۲۰۲۳

پایگاه خبری دنیای برند، ماسک ثروتمندترین فرد جهان در سال ۲۰۲۳ است.

سال ۲۰۲۳ به عنوان سال بازگشت برای ثروتمندترین‌های جهان بود. بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، مجموع دارایی خالص ۵۰۰ نفر از ثروتمندترین افراد در سال ۲۰۲۳ به میزان ۱.۵ تریلیون دلار افزایش یافت که به طور کامل از ۱.۴ تریلیون دلار از دست رفته سال قبل بازگشت.

بار دیگر، ثروت آنها ارتباط نزدیکی با عملکرد سهام‌های فناوری داشت که علی‌رغم ترس از رکود، تورم طولانی، نرخ‌های بهره بالا و آشفتگی ژئوپلیتیکی امسال به رکوردهای جدیدی رسیدند. میلیاردرهای فناوری شاهد رشد ۴۸ درصدی یا ۶۵۸ میلیارد دلاری ثروت خود بودند که ناشی از تبلیغات برای هوش مصنوعی بود.

هیچ کس بهتر از ایلان ماسک که عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از برنارد آرنو، سرمایه‌دار لوکس فرانسوی، پس گرفت، عمل نکرد. مدیر اجرایی تسلا پس از از دست دادن ۱۳۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲، ۹۵.۴ میلیارد دلار دیگر تا پایان روز پنج‌شنبه به دست آورد که با موفقیت تسلا و اسپیس ایکس تقویت شد. دارایی خالص او اکنون بیش از ۵۰ میلیارد دلار بالاتر از آرنو است.

جف بزوس، بنیانگذار آمازون، امسال بیش از ۷۰ میلیارد دلار به کیف پول خود اضافه کرد و اکنون با آرنو در رتبه دوم قرار دارد، در حالی که دارایی مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا پلتفرمز، بیش از ۸۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.

میلیاردر هندی گوتام آدانی تنها در ۲۷ ژانویه ۲۱ میلیارد دلار از دست داد  و ۳۷.۳ میلیارد دلار در کل سال کاهش داد. با این وجود، دارایی او هنوز ۱۱ رقمی است.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

63107638 310x165 - هوش مصنوعی «کلاود» به اندروید آمد

هوش مصنوعی «کلاود» به اندروید آمد

  شرکت آنتروپیک اعلام کرد که ربات گفتگوگر کلاود(Claude) اکنون یک برنامه اندرویدی است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *