تسهیل

به دنبال تسهیل روند صادرات و تامین مواد اولیه کارخانجات هستیم

پایگاه خبری دنیای برند، وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: وزارت صمت به عنوان متولی تولید، صنعت، معدن و تجارت در کشور خود را موظف می‌داند نسبت به فراوانی کالا، افزایش تولید و اشتغال اقدام کند.

علیرضا رزم‌حسینی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با بیان این مطلب، افزود: استان هرمزگان یکی از استان‌های برتر کشور در حوزه اقتصادی است و از قدیم به سبب مجاورت با خلیج فارس مرکز تجارت دریایی بوده است.

وی با بیان اینکه استان هرمزگان هم اکنون ۵ منطقه ویژه اقتصادی و دو منطقه آزاد تجاری دارد، تصریح کرد: هرمزگان استانی با ساحلی طولانی است که در حوزه تجارت بین الملل و تولید ناخالص داخلی نقش حائز اهمیتی دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شرایط کنونی کشور گفت: از یک‌سو در یک جنگ نابرابر تحمیلی در حوزه اقتصادی و تحریم‌ها مواجه هستیم و از طرف دیگر با بیماری فراگیر کرونا دست و پنجه نرم می‌کنیم.

اولین وظیفه دولت در شرایط کنونی تامین کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم است

رزم حسینی در ادامه تصریح کرد: اولین وظیفه دولت در شرایط کنونی تامین کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم است به نحوی که فروشگاهها همواره پر از کالای مصرفی مردم باشد تا مردم هیچ‌گونه نگرانی از بابت تامین مایحتاج خود نداشته باشند.

وی با اشاره به تلاش‌های مجموعه دولت و وزارت صمت در این شرایط حساس کنونی، بیان کرد: خوشبختانه کار تأمین کالاها و مایحتاج عمومی مردم در شرایط تحریم و شیوع کرونا به هیچ وجه با مشکل مواجه نشد.

تولید روزانه ۲۲میلیون عدد ماسک در کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تولید ماسک به عنوان نمونه ای از کالای مورد نیاز در این شرایط گفت: روزانه ۲۲ میلیون عدد ماسک در کشور تولید می‌شود که ۷ میلیون عدد آن ماسک سه لایه می باشد و ۴۷۰ کارگاه تولید ماسک در کشور روزانه فعال است.

تسهیل روند تولید با حذف بروکراسی های سخت اداری

رزم حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهداف تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اضافه کرد: باید با حذف بروکراسی های سخت اداری تولید و موضوعات مرتبط با تولید تسهیل گردد.

وی ادامه داد: ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید هر هفته دو جلسه با حضور مسئولین کشوری در تهران برگزار می کند، همچنین کارگروه ملی جهش تولید هر هفته روزهای سه‌شنبه با حضور معاون اول رئیس‌جمهور برگزار می‌شود.

وزیر صنعت, معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: وزارت صمت به عنوان متولی تولید و صنعت و معدن و تجارت در کشور خود را موظف می‌داند نسبت به فراوانی کالا، افزایش تولید، افزایش اشتغال و افزایش تولید ناخالص داخلی اقدام کند.

رزم حسینی گفت: در همین راستا جلسات مختلفی برگزار شد و پیگیری‌های زیادی داشتیم که نتیجه آن تصویب مصوبه تسریع در ترخیص کالاهای رسوبی و مانده در گمرکات کشور بوده است.

ترخیص ۸۰۰ هزار تن کالاهای اساسی و ۴۰۰ هزار تن مواد اولیه از گمرکات با مصوبه جدید ستاد اقتصادی دولت

وی ادامه داد: در همین راستا با همکاری گمرک و‌دستگاه های ذیربط از ۸.۳ کالاهای رسوبی در گمرکات ۸۰۰ هزار تن کالاهای اساسی و ۴۰۰ هزار تن مواد اولیه گمرکات ترخیص شده است.

به دنبال تسهیل روند صادرات و تامین مواد اولیه کارخانجات هستیم

وزیر صمت اضافه کرد: به دنبال تسهیل روند صادرات و تامین مواد اولیه کارخانجات هستیم و با تصمیمات جدید در شش ماهه دوم شاهد افزایش صادرات و تامین بیشتر مواد اولیه کارخانجات هستیم.

همچنین ببینید

5955005 - ممنوعیت جدید و عجیب درباره لباس‌ها و کفش‌های فروشگاهی!

ممنوعیت جدید و عجیب درباره لباس‌ها و کفش‌های فروشگاهی!

پایگاه خبری دنیای برند، پارلمان اروپا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه ۵ دسامبر …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x