The visit of the Minister of Energy of Uzbekistan to Mapna Group - بازدید وزیر انرژی ازبکستان از گروه مپنا

بازدید وزیر انرژی ازبکستان از گروه مپنا

وزیر انرژی ازبکستان که در رأس هیئتی به ایران سفر کرده بود، از کارخانجات گروه مپنا بازدید کرد.

پایگاه خبری دنیای برند، به نقل از برنا، در این بازدید که با همراهی وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و مدیرعامل گروه مپنا همراه بود، آقای “جورابگ میرزا محموداف”، با توانمندی‌ها و دستاوردهای مختلف مپنا از نزدیک آشنا شد.

آقای محموداف به همراه سفیر تاشکند در تهران و جمعی از مسئولان حوزه انرژی آن کشور، از کارخانجات شرکت‌های مهندسی و ساخت توربین مپنا، مهندسی و ساخت پره‌توربین مپنا، ژنراتور مپنا، برق و کنترل مپنا و نیز بخش‌های برقی‌سازی و تعمیرات هوایی گروه مپنا بازدید کرد و با توانمندی‌های مپنا در حوزه‌های مختلف صنعتی آشنا شد.

در این رویداد، ضمن تمجید از توانمندی‌های گروه مپنا، امکان مشارکت طرفین در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه برقی‌سازی مورد بررسی قرار گرفت.
وزیر انرژی ازبکستان، ضمن اشاره به پیشرفت‌های گروه مپنا در حوزه‌های مختلف، از حضور مپنا در پروژه‌های صنعتی این کشور آسیای میانه استقبال کرد. پیشبرد برنامه‌های صنعتی و تأمین نیازهای بازار و نیز بومی‌سازی و انتقال فناوری از دیگر مباحث مذاکره مشترک بود.

بر اساس گزارش سازمان توسعه تجارت، کشور ازبکستان جزء ۱۵ کشور هدف صادراتی ایران است و حجم مبادلات تجاری دو کشور در سال ۲۰۲۳ بیش از ۵۰۰ میلیون دلار بوده است.

همچنین ببینید

refah bank 264 310x165 - طرح‌ "حرکت" بانک رفاه کارگران بازنگری و تمدید شد

طرح‌ “حرکت” بانک رفاه کارگران بازنگری و تمدید شد

به دنبال استقبال گسترده مشتریان بانک رفاه کارگران، طرح‌ "حرکت" این بانک بازنگری و تمدید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *