برند تیک تاک

برند تیک تاک با کنارزدن گوگل محبوب ترین دامنه اینترنتی شد

پایگاه خبری دنیای برند، برند تیک تاک شبکه اجتماعی ویدئو محور چینی جایگاه گوگل به عنوان محبوب ترین دامنه اینترنتی در ۲۰۲۱ را از آن خود کرده است.

قبلا تیک تاک اعلام کرده بود در فهرست پر دانلودترین اپ های موبایل در ۲۰۲۱ میلادی نیز جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.

طبق گزارشی که موسسه آمریکایی کلودفلر(Cloudflare) منتشر کرده تیک تاک در فهرست وب سایت های پر بازدید سال گذشته در رده هفتم یا هشتم قرار داشت، اما اکنون جایگاه آن ارتقا یافته و با کنار زدن گوگل در ۲۰۲۱ در رتبه نخست قرار گرفته است.

موسسه کلود فلر یک شرکت زیرساخت و امنیت وب آمریکایی است که یک شبکه تحویل محتوا، کاهش حملات DDoS سرویس‌های امنیتی اینترنت را فراهم می‌کند. همچنین این شرکت با استفاده از ابزار خود به نام «رادار کلودفلر»(Cloudflare Radar) داده ها را ردیابی می کند.

طبق گزارش مذکور تیک تاک نخستین بار در ۱۷ فوریه ۲۰۲۱ میلادی جایگاه نخست بیشترین ترافیک اینترنت را به خود اختصاص داد. اما این رویداد فقط یک روزه بود. تیک تاک ادعا می کند چند روز در ماه های مارس و می نیز در صدر فهرست مذکور قرار داشته است. اما پس از ۱۰ آگوست ۲۰۲۱ میلادی تیک تاک بیشتر روزها در صدر فهرست پلتفرم هایی با بیشترین ترافیک اینترنت قرار داشت.

در این میان گوگل جایگاه نخست فهرست را چند روز از تیک تاک پس گرفت. اما در ماه های اکتبر و نوامبر اپلیکیشن چینی دوباره در صدر فهرست محبوب ترین دامنه های اینترنتی ۲۰۲۱ قرار گرفت.

فهرست کلود فلر به شرح زیر است:

۱-تیک تاک

۲-گوگل

۳- فیس بوک

۴- مایکروسافت

۵-اپل

۶-آمازون

۷- نتفلکیس

۸-یوتیوب

۹- توئیتر

۱۰- واتس اپ

نکته جالب دیگر آنکه تیک تاک لقب فیس بوک به عنوان محبوب ترین پلتفرم شبکه اجتماعی جهان را نیز از آن خود کرده است.

یکی از دلایل اوج گیری تیک تاک شیوع ویروس کرونا و اعمال قرنطینه است زیرا مردم سعی دارند منابع جدیدی برای سرگرمی بیابند.

منبع: مهر

همچنین ببینید

refah bank 264 310x165 - طرح‌ "حرکت" بانک رفاه کارگران بازنگری و تمدید شد

طرح‌ “حرکت” بانک رفاه کارگران بازنگری و تمدید شد

به دنبال استقبال گسترده مشتریان بانک رفاه کارگران، طرح‌ "حرکت" این بانک بازنگری و تمدید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *