فرش قزوین

برند فرش قزوین با مرکز حامی تجارت و کارآفرینی تقویت می شود

پایگاه خبری دنیای برند، فاطمه غفوری، رئیس کانون زنان بازرگان استان قزوین در مورد راه اندازی مرکز حامی تجارت و کارآفرینی فرش برای توانمندسازی و اشتغال بانوان در قزوین اظهار کرد: کانون زنان بازرگان استان قزوین در قالب توانمندی هایی که در اعضای آن وجود دارد ظرفیت هایی را ایجاد کرده است تا افراد بتوانند از ظرفیت نخبگان و کارآفرینان استفاده کنند.

وی ادامه داد: یکی از این موضوعات فرش است که با استفاده از  ظرفیت اعضا، هماهنگی و همکاری با دانشگاه فنی شهید بابایی، مرکز آموزش های آزاد و  سازمان فنی حرفه ای، کانون اقدام به ایجاد مرکز حامی تجارت و کارآفرینی فرش کرده است.

وی افزود: هدف اصلی این مرکز تقویت برند فرش قزوین است، در واقع پر کردن خلأها و حلقه های مفقودی که در زنجیره عرضه و تامین فرش قزوین وجود دارد، مدنظر است.

غفوری با بیان این که بیش از سه هزار قالی باف در استان قزوین داریم، گفت: این تعداد قالی باف بصورت متمرکز، نمی توانند در کنار هم باشند، این مرکز برای متمرکز کردن قالی بافان استان ایجاد شده است و قدم اول مهارت آموزی  است یعنی به افراد آموزش داده می شود و سپس افراد مستعد با توجه به ظرفیتی که دارند  و سفارشی که کانون در اختیارشان  قرار می دهد جذب کانون می شوند.

رئیس کانون زنان بازرگان استان قزوین با اشاره به بازاریابی برای اعضا گفت:  بخش اصلی این موضوع، توسعه بازار بوده است و هدف ما توسعه بازار صادراتی است.

غفوری در پایان گفت : در حال حاضر ۲۰ نفر در این مرکز فعالیت دارند و از سال ۱۴۰۰ هر دو ماه و نیم بیست نفر تربیت و وارد چرخه تولید فرش خواهند شد.

بیشتر بخوانید:
باز کردن گره‌ای برای شناساندن هنر و برند فرش گیلان

منبع: فارس

همچنین ببینید

برند تیک تاک

احتمال جداشدن برند تیک تاک از شرکت مادر چینی خود

پایگاه خبری دنیای برند، مدیریت تیک‌تاک سرگرم بحث در مورد امکان جدایی از بایت دنس، …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x