نمایشگاه چین

ایران در نمایشگاه واردات چین شرکت می کند

پایگاه خبری دنیای برند، به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت، مهدی ضیغمی، سرپرست سازمان توسعه تجارت میزبان چانگ هووآ سفیر چین در تهران بود.

در این دیدار موضوعات مختلفی از جمله برنامه ریزی و رایزنی جهت حضور فعالانه ایران در نمایشگاه CIIE چین، تسریع صدور ویزای تجار ایرانی جهت بازدید از نمایشگاه های برگزار شده در چین، پذیرایی از هیأت های تجاری چینی جهت بازدید از نمایشگاه های برگزار شده در ایران و ارتقاء روابط تجاری میان دو کشور مطرح شد.

سفیر چین در تهران ضمن تاکید بر ارتقاء روابط تجاری با ایران مطابق سند همکاری های مشترک، از دستور رئیس جمهور چین برای برنامه ریزی جهت رسیدن به اهداف تعیین شده در این سند خبر داد.

سرپرست سازمان توسعه تجارت نیز با اشاره به تاکیدات روسای جمهور ۲ کشور گفت: با توجه به ظرفیت تجاری ایران و چین و با وجود تمام اقدامات انجام شده هنوز کارهای بسیاری برای توسعه روابط تجاری ۲ کشور می بایست انجام شود.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به رفع محدودیت های کونایی در سفر به چین و افزایش حجم درخواست روادید  از سوی تجار و گردشگران و کندی روند صدور روادید به همین علت، خواهان تسریع صدور روادید برای تجار ایرانی جهت بازدید از نمایشگاه های چین شد و پیشنهاد داد تا سازوکاری میان سازمان توسعه تجارت و سفارت چین پیش بینی شود.

در پایان این دیدار سفیر چین با حضور در سالن های مختلف نمایشگاه بین المللی تهران از امکانات نمایشگاهی این مجموعه بازدید کرد.

منبع: تسنیم

همچنین ببینید

Img20240724092044394 310x165 - صدور مجوز صنایع تبدیلی نیازمند وحدت رویه است

صدور مجوز صنایع تبدیلی نیازمند وحدت رویه است

محمدصادق حمیدیان، رئیس اتاق شیراز با اشاره به اینکه تفاوت معیارهای صدور مجوز و پروانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *