ثبت برند

شناسایی ۳۶ مؤسسه غیرمجاز ثبت برند

پایگاه خبری دنیای برند، رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از شناسایی ۴۰ موسسه فعال در حوزه ثبت شرکت‌ها و علائم تجاری خبر داد و گفت: ۳۶ موسسه، فعالیت غیرقانونی و غیرمجاز داشتند.

سید محمدعلی میرطاهری روز یکشنبه درباره تخلفات شرکت‌های ثبت برند افزود: طبق بررسی‌ها از مجموع ۴۰ موسسه فعال در حوزه ثبت شرکت‌ها و علائم تجاری فقط چهار موسسه به ثبت رسیده بود و مابقی آنها غیرقانونی و غیرمجاز بودند.

وی تصریح کرد: موسسات ثبت برند حتی آنهایی که فعالیت خود را ثبت کرده‌اند، هیچ ارتباطی با مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ندارند.

موسسات ثبت برند حتی آنهایی که فعالیت خود را ثبت کرده‌اند، هیچ ارتباطی با مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ندارند

میرطاهری اظهارداشت: تخلفات موسسات ثبت برند و علائم تجاری از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌شود و کارشناسان مرکز مالکیت فکری در چارچوب قانون و با حفظ تکریم مراجعه کنندگان مستقیم به درخواست‌های مراجعان و ذینفعان مالکیت فکری رسیدگی می‌کنند.

رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به آمار سازمان جهانی مالکیت معنوی افزود: براساس آمار سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) ایران در سال گذشته به لحاظ ثبت اظهارنامه‌های علائم تجاری رتبه سه، ثبت اظهارنامه‌های طرح‌های صنعتی رتبه ۱۲ و ثبت اظهارنامه‌های اختراعات رتبه ۲۱ را در جهان کسب کرده است و این آمار جهانی حاکی از تلاش‌های همکاران ما در مرکز مالکیت معنوی است.

وی گفت: مرکز مالکیت معنوی و فکری صرفاً در ادارات کل ثبت اسناد و املاک استان‌ها مستقر است بنابراین موسسه و دفتر دیگری با این مرکز ارتباط ندارند و متقاضیان علائم تجاری به صورت غیرحضوری می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی نسبت به ثبت اظهارنامه علائم تجاری و اظهارنامه اختراعات و اظهارنامه علائم تجاری اقدام کنند و دیگر نیازی به حضور در سایر دفاتر و موسسات نیست.

پیش از این نیز رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از ارتقای ۷ پله‌ای رتبه ایران در شاخص جهانی نوآوری خبر داد و گفت: هر ساله نزدیک به ۱۳۰ کشور جهان براساس حدود ۸۰ شاخص در حوزه‌های مختلف اقتصادی و علمی رتبه‌بندی می‌شود و در یک سال گذشته رتبه ایران از پله ۶۷ به ۶۰ ارتقا یافت.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

میرطاهری افزود: ایران در شاخص سرانه علائم تجاری ثبت شده در کشور رتبه یک، در شاخص سرانه طرح‌های صنعتی ثبت شده در کشور رتبه ۱۴، در شاخص سرانه اختراعات ثبت شده در کشور رتبه هفت و در شاخص سرانه درخواست‌های ثبت اختراع تحت سیستم PCT، رتبه ۴۴ را به دست آورده است.

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

955 962 310x165 - فعالیت فروشنده آنتی‌ویروس کسپرسکی لَبز در آمریکا متوقف می‌شود

فعالیت فروشنده آنتی‌ویروس کسپرسکی لَبز در آمریکا متوقف می‌شود

شرکت سازنده نرم افزار آنتی ویروس روسی «کسپرسکی لَبز» فعالیت خود در آمریکا را از ۲۰ ژوئیه به تدریج خاتمه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *