برند گوگل

اخرین واکنش برند گوگل به اتفاقات اوکراین و روسیه

پایگاه خبری دنیای برند، برند گوگل به علت مسائل امنیتی اطلاعات ترافیکی مسیرباب گوگل (Google Map) را غیر فعال کرد.

برند امریکایی گوگل اعلام کرد پس از مشورت با منابع مختلف از جمله مقامات منطقه‌ای، اطلاعات لحظه‌ای و لایه ترافیک نقشه گوگل درباره ازدحام فروشگاه‌ها و رستوران‌ها در اوکراین را برای ایمنی ساکنان محلی در این کشور، در سطح جهانی غیرفعال کرده است.

اوکراین با حملات نیروهای روسیه روبروست که از روز پنج شنبه حمله نظامی به این کشور را آغاز کرده و شهرهای اوکراین را موشک باران کرده‌اند. درنتیجه این حملات ۴۰۰ هزار غیرنظامی که عمدتا زنان و کودکان بی دفاع بودند، به کشورهای همسایه پناه برده اند.

برندهای فناوری بزرگ شامل گوگل اعلام کرده‌اند اقدامات جدیدی را برای حمایت از امنیت کاربران در این منطقه اجرا می‌کنند. خدمات آنلاین و سایت‌های شبکه اجتماعی هم از سوی محققان برای جمع کردن اطلاعات درباره جنگ استفاده می شوند. یک استاد موسسه مطالعات بین المل میدل بری کالیفرنیا اظهار کرد: نقشه گوگل به وی کمک کرد ترافیک سنگینی را دنبال کند که در واقع نیروهای روسی بودند که ساعاتی پیش از اعلام حمله از سوی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به سمت مرز حرکت می کردند.

بیشتر بخوانید:

برند فیس بوک از نظر دسترسی توسط روسیه محدود شد

بر اساس گزارش رویترز، برند گوگل اعلام کرد اطلاعات ترافیکی زنده برای رانندگان با استفاده از قابلیتهای ناوبری گام به گام در این منطقه موجود است.

همچنین ببینید

12523122 850 310x165 - «آدیداس» از بلا حدید عذرخواهی کرد

«آدیداس» از بلا حدید عذرخواهی کرد

شرکت آلمانی پوشاک ورزشی آدیداس پس از حذف واکنش‌برانگیز بلا حدید (مدل سرشناس فلسطینی-آمریکایی) از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *