ارمنستان

عضویت ارمنستان در اوراسیا فرصتی برای تجارت با این کشور

پایگاه خبری دنیای برند، وزیر صنعت، معدن و تجارت عضویت ارمنستان در اوراسیا را فرصتی برای تجارت با این کشور دانست و بیان کرد: تعمیق روابط اقتصادی با سرمایه‌گذاری مشترک محقق می‌شود.

سیدرضا فاطمی امین در خصوص سفر به ارمنستان و دستاوردهای این سفر افزود: توسعه روابط با همسایگان یکی از اولویت­‌های ما در دولت است که در چند ماهه اخیر با سفر به عمان، قطر، سوریه، امارات و اکنون به ارمنستان، پیگیری و اجرایی شد.

عضویت ارمنستان در اوراسیا فرصتی برای تجارت با این کشور

وی با اشاره به عضویت ارمنستان در اتحادیه اوراسیا، تصریح کرد: ما نیز در چند ساله گذشته گفت­‌وگوهای خوبی را با این اتحادیه آغاز کرده‌ایم، عضویت ارمنستان در اوراسیا و همسایگی با ما از فرصت‌ه­ای تجارت با این کشور محسوب می‌شود.

اقتصاد ایران و ارمنستان مکمل یکدیگر است

وزیر صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد دو کشور ایران و ارمنستان را مکمل یکدیگر دانست و گفت: ما می‌توانیم در بسیاری از فناوری­‌ها و صنایع به این کشور کمک کنیم و در بسیاری از زمینه­‌های دیگر از ارمنستان کمک بگیریم.

تعمیق روابط اقتصادی با سرمایه‌گذاری مشترک محقق می‌­شود

فاطمی امین، تعمیق روابط اقتصادی را از اهداف این سفر توصیف کرد و ادامه داد: به طور معمول، روابط اقتصادی با تجارت آغاز شده و کالاهایی صادرات یا واردات می‌شود، اما تعمیق روابط اقتصادی با سرمایه‌گذاری مشترک صورت می‌پذیرد

تولید محصولات ایرانی در ارمنستان و صادرات به سایر کشورها

وی در خصوص تعمیق سطح روابط اضافه کرد: شرکت­‌های ایرانی فعال در حوزهایی از جمله صنایع غذایی و لوازم خانگی به بلوغ رسیده ­اند و باید از مرزهای کشور خارج شوند، اکنون می توانند در ارمنستان سرمایه‌گذاری کرده و پایگاهی برای تولید در این کشور و صادرات به سایر کشورها به وجود آورند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این خصوص اضافه کرد: وقتی در یک کشور پایگاهی برای تولید دایر می‌کنیم، یعنی فناوری، مواد اولیه و قطعات را صادر می‌کنیم که این نوع صادرات بسیار ارزشمند و مستحکم است.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

فاطمی امین اضافه کرد: شرکت ­های ارمنستانی نیز می توانند به همین­ گونه در ایران فعالیت کنند و در این راستا در این سفر گفت­ وگوهایی را با وزرا و مقامات ارمنی خواهیم داشت.

حضور گروهی از فعالان اقتصادی در این سفر

وی همچنین گفت: گروهی از فعالان اقتصادی نیز در این سفر همراه ما هستند و تا روابط لازم میان کسب­ وکارهای دو کشور شکل بگیرد.

منبع: شاتا

همچنین ببینید

Img2024072208500370 310x165 - از ظرفیت‌های کارشناسی اتاق ایران برای حل چالش‌های اقتصادی استفاده شود

از ظرفیت‌های کارشناسی اتاق ایران برای حل چالش‌های اقتصادی استفاده شود

در نشست روسای اتاق‌های سراسر کشور، ضمن بررسی لزوم اصلاح قانون اتاق بازرگانی و بررسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *