94ef96ab 9fb7 45f5 85bc 46c778d965b4 660x330 - برند، مهمترین دارایی دو باشگاه سرخابی

برند، مهمترین دارایی دو باشگاه سرخابی

واگذاری دو باشگاه سرخابی مرحله به مرحله صورت می گیرد و ابتدا از برند آنها شروع می شود.
به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از جام نیـوز ، حمیدرضا فولادگر در مورد واگذاری دو باشگاه فوتبالی پرسپولیس و استقلال موسوم به سرخابی ها گفت: یک سری جلسات با حضور وزیر ورزش و جوانان و روسای سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان خصوصی سازی، دیوان محاسبات، معاونان وزیر ورزش داشته ایم و آخرین جمع بندی این است که مهلتی که قانون بودجه ۹۸ مبنی بر واگذاری این دو باشگاه تا شهریور ۹۸ از طریق فرابورس داده بود، تا آخر سال تمدید شد، زیرا مقدمات این کار فراهم نبود.
وی افزود: روش واگذاری ابتدا این بود که از طریق فرابورس باشد، اما ساختارهای مالی دو باشگاه فوتبالی اصلاح نشده و عملکرد مالی و صورت های مالی سال ۹۷ این دو باشگاه مشخص نیست. میزان مطالبات و بدهی های آنها و میزان دارایی شان مشخص نیست ، اما به نظر می رسد واگذاری از روش برند یا نشان تجاری دو باشگاه عملی تر باشد.

به گفته فولادگر مهم ترین دارایی دو باشگاه سرخابی همان برند یا نشان تجاری شان است و اگرچه اموالی دارند، اما بدهی های زیادتری دارند، در حالی که نشان تجاری دو باشگاه ارزش بیشتری دارد؛ بنابراین اول باید برند دو باشگاه قیمت گذاری شود و بعد به متقاضیان شامل اشخاص حقوقی و حقیقی، هواداران، پیش کسوتان و خریداران سرخابی ها عرضه شود.

وی گفت: تمدید مهلت قانون بودجه تا آخر سال به صورت توافقنامه صورت گرفته است، اما باید دولت یا لایحه ای بدهد که قانون بودجه امسال اصلاح شود یا در لایحه بودجه ۹۹ روش های واگذاری سرخابی ها را دوباره ارائه کند.

رئیس کمیسیون ویژه اصل ۴۴ گفت: برای واگذاری سرخابی ها یک روش مرحله به مرحله است که باید تعیین تکلیف اموال، بدهی ها و دارایی های آن صورت گیرد، همچنین باید اصلاح ساختار مالی در دو باشگاه صورت بگیرد و به موازات آن برند یا نشان تجاری دو باشگاه توسط کارشناسان قیمت گذاری شود.

شروع واگذاری از برند

فولادگر این را هم گفت: برای واگذار سرخابی ها اول از واگذاری برند باید شروع شود، در حال حاضر معلوم نیست برند این دو باشگاه چقدر می ارزد که باید کارگروهی تشکیل شده و برند این دو باشگاه را قیمت گذاری کنند.به گفته وی این کارگروه می تواند متشکل از کارشناسان بورس، سازمان خصوصی سازی، وزارت ورزش و جوانان، باشگاه های فوتبال، کارشناسان رسمی و دیوان محاسبات باشد.

رئیس کمیسیون ویژه اصل ۴۴ اظهار داشت: واگذاری ها باید از برند شروع شود، چون فرایند پیچیده ای است و خیلی از اموال و دارایی های دو باشگاه در مقابل دیون و مطالباتشان قرار دارد و آخرین حسابرسی صورت های مالی دو باشگاه مربوط به سال ۹۶ است و هنوز صورت های مالی سال ۹۷ حسابرسی نشده است.

فولادگر افزود: در حال حاضر فقط مهلت واگذاری سرخابی ها تا آخر سال تمدید شده و امیدواریم واگذاری سرخابی ها در جلسات با وزیر ورزش و سایر مسئولان روش به نتیجه برسد.

همچنین ببینید

955 962 310x165 - فعالیت فروشنده آنتی‌ویروس کسپرسکی لَبز در آمریکا متوقف می‌شود

فعالیت فروشنده آنتی‌ویروس کسپرسکی لَبز در آمریکا متوقف می‌شود

شرکت سازنده نرم افزار آنتی ویروس روسی «کسپرسکی لَبز» فعالیت خود در آمریکا را از ۲۰ ژوئیه به تدریج خاتمه می‌دهد.