ساندویچ پانل

ساندویچ پانل چیست؟

پایگاه خبری دنیای برند، ساندویچ پانل ها یک مصالح ساختمانی مدولار هستند که برای روکش ساختمان ها و سازه هایی کاربرد دارد که از فناوری قالب پیش ساخته استفاده می‌کنند. ساندویچ پانل آرمه فولاد آسیا از سه لایه تشکیل شده‌ است: دو ورق از مواد سفت و سخت عموما فلز فولاد، آلومینیوم یا گالوانیزه و عایق بین آنها. استفاده از این پانل ها به طور قابل توجهی سرعت تکمیل و ساخت ساختمان ها را افزایش می‌دهد، زیرا روکش بیرونی، عایق و روکش داخلی بلافاصله نصب می‌شود. همچنین، ابعاد ساندویچ پانل اجازه می‌دهد تا سقف یک خانه نسبتا بزرگ را بدون درزهای افقی بپوشانید.

دو نوع ساندویچ پانل دیواری و سقفی برای پوشش سقف و دیوار وجود دارد. آنها معمولاً از نظر ظاهر، ضخامت مواد مورد استفاده و در نوع پروفیل متفاوت هستند. کاربردهای دیگری نیز برای پانل ها وجود دارد، به عنوان مثال: برای درب های گاراژ. برای درب گاراژها معمولاً از ورق‌های فولادی استفاده می‌شود، اما با پلیمرهای پرورال یا سایر پلیمرهای مقاوم در برابر آسیب پوشش داده می‌شوند.

ابعاد ساندویچ پانل دیواری و سقفی

از مشخصات اصلی ساندویچ پانل ها می‌توان به پارامترهای عرض، طول، ضخامت، وزن، مقاومت در برابر آتش، عایق صدا، تحمل بار ساندویچ پانل و مقاومت حرارتی اشاره کرد، در کل مشخصات اصلی پانل ها به عرض و طول بستگی دارد. ساندویچ پانل های دیوار و سقف با اندازه مناسب امکان جلوگیری از ورود مواد اضافی و گرد و غبار را فراهم می‌کنند. نکته مهم در حین حمل و نقل باید ابعاد بسته بندی مناسب را نیز در نظر گرفت و با توجه به ابهاد پانل ها وسیله نقلیه را انتخاب کرد. درباره سهولت نصب در درجه وزن پانل ها تاثیر گذار هستند، که به ضخامت پانل ها و نوع عایق بستگی دارد. ضخامت پانل های ساندویچی نیز بر اساس شاخص عایق حرارتی مورد نیاز سازه انتخاب می‌شوند. هر چه پانل ضخیم تر باشد، دمای داخل ساختمان بهتر حفظ می شود.

ضخامت ساندویچ پانل ها

روکش های پانل از ورق فولادی گالوانیزه، پوشش داده شده با رنگ پلی استر، ضخامت ۰٫۴ تا ۰٫۶[mm] ساخته شده اند. فولادی که ما برای تولید پانل های استفاده می‌شود بایستی از خلوص بالایی داشته باشد. ضخامت کلی ساندویچ پانل ها یعنی دولایه فلز و هسته عایق آن حدودا بین ۴۰ تا ۳۰۰ میلی متر است. عرض آن‌ها بین ۱ تا ۱٫۲ متر تغییر می‌کند. طول پنل ۲ تا ۱۳٫۵ متر است و با توجه به شرایط حمل و نقل محدود می‌شود. به دلیل سهولت در نصب، پانل هایی با طول ۶-۸ بیشترین کاربرد را دارند.

آموزش گام به گام نصب ساندویچ پانل

آموزش نصب ساندویچ پانل را می توان به چند مرحله تقسیم کرد.

۱٫ حمل و نقل پانل ها به محل ساخت و ساز و تخلیه

برای بسته های تا ۶ متر طول

پانل ها را می توان به صورت دستی یا با لیفتراک تخلیه کرد. توصیه می شود از لیفتراک هایی با عرض دوشاخ قابل تنظیم استفاده کنید، حداقل فاصله دوشاخه باید ۲ متر با عرض ۱۵۰ میلی متر باشد.

برای بسته های بیش از ۶ متر طول

چنین بسته هایی باید با استفاده از تسمه نقاله و بوم های پخش کننده بلند شوند. فاصله مشخص شده تسمه ها برای بسته های ۶ متر تا ۱۲ متر ۲-۴ متر است. برای بسته های بیشتر از ۱۲ متر، فاصله تسمه های حمل و نقل ۳٫۵-۴٫۵ متر است.

۲٫ کنترل کیفیت ساختار تکمیل شده

قبل از نصب پانل ها باید بررسی شود که آیا سازه ای که ساندویچ پانل ها روی آن نصب شوند ثابت است یا خیر. حتی کوچکترین انحراف در اجرا می تواند منجر به نشتی در اتصالات بین پانل ها شود که به اصطلاح “اثر موج” را ایجاد می‌کند.

۳٫ آب بندی

قبل از تعمیر پانل، نوارهای نوار آب بندی PES را وصل کنید. باید در مکان هایی که با آستر داخلی ساندویچ پانل ها در تماس باشد به سازه ثابت شود. استفاده از مهر و موم به طور موثر از آسیب مکانیکی به روکش جلوگیری می کند.

۴٫ نصب ساندویچ پانل

ایمن ترین و توصیه‌شده‌ترین راه‌حل انتقال پانل به بالای سازه، استفاده از بالابرهای خلاء برای حمل و نقل پانل ها است. پانل اول را با استفاده از بست‌هایی که در تمام ضخامت پانل نفوذ می‌کنند تا عنصر ساختمانی نصب کنید.

۵نصب پروفیل درب، پروفیل پنجره و نورگیر

نصب پروفیل درب و پروفیل پنجره، یعنی پنجره‌ها، درها، دروازه‌ها، پنجره‌های کوچک و غیره نیاز به پروفیل جداگانه‌ای دارند. ساندویچ پانل های سقفی نیز شامل نورگیرها می‌شوند.

نقاطی که پانل ها بدون هیچ گونه اتصال دهنده‌ای به یکدیگر متصل شده‌اند (مانند اتصال افقی بین یک پانل و پانل دیگر، روی یک ستون یا اتصال بین یک پانل دیواری و یک پانل سقفی) باید با PES آب بندی شوند.

قفل مغزی و زبانه

می‌توان ساندویچ پانل ها را با قفل‌های مسطح یا زیگ زاگ تولید کرد. قفل‌های مسطح منجر به تثبیت فشرده و کامل می‌شوند. از سوی دیگر، قفل مغزی و زبانه حالت زیگ زاگی دارد و هوای کمتری را عبور می‌دهد و در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کند.

بررسی دقیق ویژگی‌های هندسی پانل های ساندویچی نکته‌ی مهمی است. این نکته تأثیر چشمگیری روی عدم عبور هوا از این قفل‌ها دارد. همچنین اثر خوبی را روی زمانبندی و کیفیت نصب به جا می‌گذارد. پانل های ساندویچی زیادی در بازار ایران وجود دارند، اما فقط چند شرکت تضمین می‌کنند در طول نصب انحراف از مقادیر تعیین شده فراتر نرود. دلیلش این است که تولیدکنندگان پانل ها با پارامترهای دقیق هندسی به تجهیزات خودکار نیاز دارند که فقط در اختیار برترین شرکت‌های اروپایی قرار دارند.

در صورت استفاده از پنل های ساندویچی در ساختمان‌های نواحی لرزه خیز، بهتر است از توصیه‌های لرزه‌ای تولیدکننده استفاده شود. برای تضمین کامل کیفیت، حتماً کیفیت اجزای تشکیل دهنده (لایه میانی- لایه فولادی) را بررسی کنید.

تجهیزات جانبی و نصب ساندویچ پانل

What is a sandwichpanel 0 - ساندویچ پانل چیست؟در هنگام خرید ساندویچ پانل ها، باید توجه داشت در صورت استفاده از تجهیزات بی کیفیت یا نصب غلط، حتی بهترین محصولات هم کارایی‌شان را از دست می‌دهند. اتصالات، درزگیرها، نوارهای چوبی و ریل‌ها ، مثل انتخاب ساندویچ پانل باید مطابق مشخصات کیفی، نوع پنل و توصیه‌های فروشنده انتخاب شوند.

علیرغم سهولت ظاهری، نصب این پانل ها در عمل پیچیده است و باید در مراحل مختلف انجام شود توصیه می‌شود کار نصب را به شرکت‌های متخصص بسپارید …..

تولیدکنندگان

What is a sandwichpanel 9 - ساندویچ پانل چیست؟

برندهای مختلفی در ایران، پانل های ساندویچی ارزان با حداقل کیفیت و طول عمر استاندارد را ارائه می‌کنند.

What is a sandwichpanel 8 - ساندویچ پانل چیست؟توجه داشته باشید که هزینه برای خرید ساندویچ پانل ها، صرفاً شامل هزینه تولید و نصب نیست. خرید محصولات با کیفیت‌تر ظاهر و امنیت ساختمان‌ها را افزایش می‌دهد و با صرفه جویی در هزینه‌های گرمایش و سرمای ، عدم خرابی سقف و نماها و افزایش طول عمر ساختمان به خوبی جبران می‌شود. شرکت آرمه فولاد آسیا، یکی از تولیدکنندگان معتبر ساندویچ پانل در آذربایجان غربی است. این شرکت با تولید انواع مختلف پانل ها قادر است بخشی از نیازهای کشور را تامین نماید. شرکت آرمه فولاد آسیا علاوه بر تولید ساندویچ پانل های با کیفیت در زمینه طراحی و اجرای انواع سازه پانلی نیز فعالیت می‌کند، با استفاده از دانش و تجربه کارشناسان این شرکت، سازه ساندویچ پانلی خود را مطابق با استانداردهای جهانی و با قیمت مناسب طراحی و اجرا کنید.

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری دنیای برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

همچنین ببینید

راهنمایی کامل برای تعمیر و نگهداری آسانسور

راهنمایی کامل برای تعمیر و نگهداری آسانسور بدون دردسر

پایگاه خبری دنیای برند، آسانسورها بخش ضروری و غیر قابل انکاری از زندگی روزمره ما …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x