برند تیک تاک

احتمال جداشدن برند تیک تاک از شرکت مادر چینی خود

پایگاه خبری دنیای برند، مدیریت تیک‌تاک سرگرم بحث در مورد امکان جدایی از بایت دنس، شرکت مادر چینی خود برای کمک به برطرف کردن نگرانی‌ها در مورد ریسک‌ها و خاطرات امنیت ملی آمریکا است.

واگذاری که می تواند منجر به فروش یا عرضه اولیه عمومی شود، آخرین راه حل تلقی می‌شود و در صورتی پیگیری خواهد شد که پیشنهاد موجود این شرکت با مقامات امنیت ملی آمریکا مورد موافقت قرار نگیرد. حتی پس از آن هم دولت چین باید با چنین معامله‌ای موافقت کند.

به گفته ماندیپ سینگ و دامیان ریمرتز، تحلیلگران بلومبرگ اینتلیجنس، ارزش کسب و کار تیک تاک در آمریکا با در نظر گرفتن شبکه‌های اجتماعی متعدد و سایر عوامل می‌تواند بین ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار باشد.

تیک تاک به دلیل مالکیت چینی خود که مقامات آمریکایی نگران هستند که ممکن است به تاثیرگذاری یا جاسوسی چین از آمریکایی‌ها منجر شود،  زیر ذره بین است؛ ترسی که تیک تاک برای رفع آن تلاش می‌کند. این شرکت که تحت بازبینی امنیت ملی توسط کمیته سرمایه گذاری خارجی در آمریکا قرار دارد، سال میلادی گذشته موافقت کرد که تغییراتی را در طرحی که پروژه تگزاس نامیده می‌شود، اعمال کند.

این پیشنهاد شامل همکاری با غول فناوری آمریکایی اوراکل برای میزبانی داده‌های کاربران آمریکایی و بررسی نرم افزار این شرکت و انتصاب یک هیئت نظارت سه نفره مورد تایید دولت است. بسیاری از این اقدامات، در حال حاضر در حال انجام است.

به گفته منابع آگاه، Cfius که پنلی متشکل از چندین آژانس دخیل در امنیت ملی آمریکا است، روند بررسی خود را متوقف کرده است و تیک تاک مطمئن نیست که آیا برنامه‌هایش برای ادامه فعالیت در آمریکا کافی است یا خیر. منابع آگاه دیگر می‌گویند اعضای کمیته وزارت دادگستری تمایلی به پذیرش پیشنهاد تیک تاک ندارند.

بروک اوبروتر، سخنگوی تیک تاک گفت: نه ممنوعیت تیک تاک و نه واگذاری تیک تاک ازسوی بایت‌دنس، تاثیری در رفع نگرانی‌های امنیت ملی آمریکا در مورد انتقال داده‌ها نخواهد داشت. تحت پروژه تگزاس، داده‌های کاربران آمریکایی تیک تاک، با استاندارد امنیتی بسیار بالاتری نسبت به سایر شرکت‌های آمریکایی نگهداری می‌شوند.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

Isfahan handicrafts are a competitive advantage 310x165 - صنایع‌دستی اصفهان یک مزیت رقابتی است

صنایع‌دستی اصفهان یک مزیت رقابتی است

پایگاه خبری دنیای برند، در میان دغدغه‌ها و چالش‌های موجود در حوزه زیست‌محیطی و آلودگی …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x