برند گوگل

خواب جدید اروپایی‌ها برای برند گوگل و رقیبان

پایگاه خبری دنیای برند، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا کمیسیون اروپا را تحت فشار قرار داده‌اند تا از طریق قانون، شرکت‌های فناوری بزرگ را وادار کند در هزینه مالی زیرساخت مخابراتی در این بلوک مشارکت کنند.

برای نخستین بار است که این سه دولت اروپایی، موضع مشترک خود در این خصوص را اعلام کرده‌اند.

رگولاتورهای اروپایی در ماه مه اعلام کرده بودند در حال بررسی این مسئله هستند که آیا غول‌های فناوری نظیر گوگل، مِتا و نتفلیکس باید بخشی از هزینه‌های ارتقای شبکه‌های مخابراتی را بر عهده بگیرند.

کشورهای فرانسه، ایتالیا و اسپانیا در سند مشترکی که توسط رویترز مشاهده شده است، اعلام کردند شش فراهم کننده بزرگ محتوا، عامل ۵۵ درصد از ترافیک اینترنت هستند. این مسئله هزینه‌های خاصی برای اپراتورهای مخابرات اروپایی از نظر ظرفیت ایجاد می‌کند، آن هم در شرایطی که این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری سنگینی در بخش‌های پرهزینه شبکه شامل ۵G انجام داده‌اند.

این تمایل قوی وجود دارد که شبکه‌های مخابراتی اروپایی و فراهم کنندگان محتوای آنلاین سهم منصفانه خود از هزینه‌های شبکه را پرداخت کنند.

در این سند آمده است: ما خواستار پیشنهاد قانونی هستیم که تضمین می‌کند همه بازیگران بازار در هزینه‌های زیرساخت دیجیتالی مشارکت می‌کنند.

دو مقام دولت ایتالیا جزییات این سند مشترک را تایید کردند.

بر اساس یافته‌های بررسی گروه لابی مخابراتی ETNO، مشارکت سالانه ۲۰ میلیارد یورو غولهای مخابراتی در هزینه‌های شبکه، اقتصاد اتحادیه اروپا را ۷۲ میلیارد یورو تقویت خواهد کرد.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

کنشگران حقوق دیجیتالی هشدار داده‌اند وادار کردن غول‌های فناوری به پرداخت هزینه‌های شبکه‌های مخابراتی، مقررات بی‌طرفی نت اتحادیه اروپا را ممکن است به خطر بیاندازد.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

Island tourism branding on three levels 310x165 - اطلس جامع گردشگری جزیره قشم تدوین می‌شود/ برندسازی گردشگری جزیره در سه سطح

اطلس جامع گردشگری جزیره قشم تدوین می‌شود/ برندسازی گردشگری جزیره در سه سطح

پایگاه خبری دنیای برند، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از تدوین اطلس جامع گردشگری این …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x