نشست خبری

نشست خبری مراسم رونمایی از فرایند منع سیستمی و هوشمندانه

پایگاه خبری دنیای برند، رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در مراسم رونمایی از فرآیند منع سیستمی و هوشمندانه مداخله کارمندان در معاملات دولتی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت:

با فعال شدن ثبت نام غیرحضوری در سامانه ستاد و رایگان شدن این نوع ثبت نام، اکنون همه ثبت نام ها غیرحضوری و برخط انجام می شود. تمامی مراحل یک معامله بصورت فرایند گام به گام درون سامانه ستاد انجام می شود.

با فراهم شدن قابلیت تیکتینگ در سامانه ستاد، کاربران درخواستهای ارایه خدمات خود را علاوه بر مرکز تماس از این طریق ارسال می نمایند. حدود ۹۰ درصد از دستگاههای اجرایی و ۳۰ درصد از زیر مجموعه های این دستگاهها تاکنون در سامانه ستاد ثبت نام نموده اند.

در سال ۱۳۹۹ امکان امضای الکترونیکی اسناد پاکات (ب) و (ج) فراهم گردید و رویه ارسال اسناد فیزیکی این پاکات حذف شد.

رونمایی از منع سیستمی و هوشمندانه از مداخله کارکنان در معاملات دولتی در واقع اقدامی برای مبارزه با فساد با رویکرد پیشگیرانه و با استفاده از ابزارهای سیستماتیک است. از مصادیق امکان مداخله مستقیم کارکنان دولت در سامانه ستاد با منع سیستمی و هوشمندانه جلوگیری شده است. گام های پیشرفت سامانه ستاد به تدریج در حال انجام است، دستگاه های ذیربط با معاملات دولتی نیز در مسیر الکترونیکی کردن و شفاف سازی وارد شده اند. از زمان منع سیستمی مداخله در سامانه ستاد تاکنون( کمتر ازیکماه) از ورود ۲۶۷ کاربر حقیقی به ۵۱۰ معامله منع شده است. همچنین از ورود ۴۷۹ کاربر حقوقی به ۱۰۳۵ معامله جلوگیری به عمل آمده است. با منع سیستمی و هوشمندانه از مداخله کارکنان در معاملات دولتی در واقع روش خوداظهاری و نظارت پسینی به روش سیستمی و پیشگیرانه تغییر جهت داده است، این اقدام بزرگی از طرف دولت برای جلوگیری از مفاسد احتمالی درون دولت است. با هم افزایی و‌ همکاری دستگاههای اجرایی از جمله سازمان امور اداری و استخدامی، ثبت شرکتها و دیگر دستگاهها، فرآیند منع سیستمی محقق شده است.

بیشتر بخوانید:
تهیه برنامه عملیاتی متناسب با الزامات "جهش تولید"

گزارش تصویری:

Press conference of the unveiling ceremony of the systematic and intelligent ban process 01 - نشست خبری مراسم رونمایی از فرایند منع سیستمی و هوشمندانهPress conference of the unveiling ceremony of the systematic and intelligent ban process 02 - نشست خبری مراسم رونمایی از فرایند منع سیستمی و هوشمندانهPress conference of the unveiling ceremony of the systematic and intelligent ban process 03 - نشست خبری مراسم رونمایی از فرایند منع سیستمی و هوشمندانهPress conference of the unveiling ceremony of the systematic and intelligent ban process 04 - نشست خبری مراسم رونمایی از فرایند منع سیستمی و هوشمندانه

همچنین ببینید

برند هیوندای

پیش بینی برند هیوندای برای رشد فروش بیشتر خودروهای الکتریکی

پایگاه خبری دنیای برند، هیوندای موتور رشد قوی خودروهای الکتریکی را پس از جهش سود …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x