بیمه ایران

فعالیت های جدید برند بیمه ایران

پایگاه خبری دنیای برند، بیمه ایران در راستای سیاست‌های اقتصادی دولت سیزدهم و در جهت تسهیل مبادلات و مراودات تجاری و توسعه صادرات و ارائه پوشش‌های بیمه‌ای مناسب و مطمئن به بازرگانان و صادرکنندگان کشور، فعالیت‌های جدیدی را آغاز کرد.

به گزارش از روابط‌عمومی هلدینگ کسب‌وکار سبا، بیمه ایران با امضای تفاهم‌نامه‌ای چهارجانبه با سازمان توسعه تجارت، صندوق ضمانت صادرات ایران و هلدینگ کسب‌وکار سبا، بر فعالیت‌های خود برای پوشش ریسک صادرات و حمایت از تجار و بازرگانان بخش خصوصی افزود.

در این تفاهم‌نامه که میان علیرضا پیمان پاک رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا علیخانی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، حسن شریفی مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران و محسن احمدی مدیرعامل هلدینگ توسعه کسب‌وکار سبا به امضا رسید، بیمه صادرکنندگان و تضمین کاهش ریسک صادرات ساماندهی می‌شود.

بر این اساس، هر کدام از طرفین تفاهم‌نامه در حوزه ارائه خدمات در حیطه وظایف و فعالیت‌های قانونی خود نسبت به تسهیل، ترغیب و توسعه صادرات کشور، ارائه پوشش‌های بیمه‌ای و بیمه اتکایی، تامین زیر ساخت‌های موردنیاز تجار، صادرکنندگان و شرکت‌های ایرانی در داخل و خارج از کشور و گسترش و ارتقای سطح کمی و کیفی همکاری‌های فی‌مابین اقدام خواهد کرد.

حمایت و پشتیبانی از صادرات ایران از طریق ارائه پوشش‌های بیمه‌ای و تضمین اعتبارات و سرمایه‌گذاری‌های مربوط به کالاها و خدمات صادراتی، مشارکت طرفین به‌منظور ارائه خدمات در هیات‌های تجاری، اجلاس‌های کمیسیون مشترک و غیره جهت تسهیل عقد قرارداد صادراتی تجار بخش خصوصی کشور با خریداران خارجی، استفاده از ظرفیت‌های بیمه ایران، هلدینگ کسب‌وکار سبا و شرکت‌های تابعه آنها جهت ارائه پوشش‌های بیمه‌ای و بیمه اتکایی به‌منظور کاهش ریسک صادرات، توسعه تجارت خارجی و توسعه صادرات و ارائه خدمات ویژه بیمه‌ای به مراکز و اعضای مرکز تجاری ایران و وابستگان تجاری و اقتصادی خارجی سازمان و صندوق در کشورهای مختلف از جمله مهم‌ترین محورهای این همکاری چهارجانبه است.

شایان ذکر است در این تفاهم نامه مشترک، شرکت سهامی بیمه ایران در خصوص ارائه پوشش های بیمه‌ای، تضمین اعتبارات و سرمایه گذاری مربوط به کالاها و خدمات صادراتی به شرکت های معرفی شده از سوی سازمان توسعه تجارت که از طریق صندوق ضمانت صادرات مورد تایید قرار گرفته است،اقدام خواهد کرد.

همچنین شراکت راهبردی طرفین برای طراحی پوشش بیمه‌های جدید موردنیاز برای ریسک‌های شناسایی شده، صدور ضمانت‌نامه‌ها و بیمه‌نامه‌های لازم به‌منظور شرکت در مناقصات بین‌المللی، همکاری جهت ارائه پوشش‌های اعتباری به فعالین اقتصادی به‌صورت مشترک پیش‌بینی شده است.

طرفین در این تفاهم‌نامه همکاری جهت ارزیابی ریسک و اعتبارسنجی خریداران خارجی کالاها و خدمات ایرانی و تهیه یک بسته ویژه حمایتی برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی واحدهای کوچک و متوسط و شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کردند.

شراکت راهبردی جهت استفاده مشتریان و شرکای اقتصادی طرفین به‌منظور استفاده از خدمات یکدیگر، معرفی تجار، بازرگانان و صادرکنندگان به هلدینگ سبا از سوی سازمان توسعه تجارت و صندوق ضمانت صادرات برای همکاری‌های مشترک بخصوص در بازارهای صادراتی در زمینه احداث واحدهای اقتصادی، همکاری تجاری و بازاریابی، کمک به تسهیل و کاهش هزینه‌های تامین مالی واحدهای صادراتی جهت حضور موفق در بازارهای صادراتی از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

همچنین همکاری طرفین جهت برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی مشترک و تخصصی داخلی و بین المللی بخصوص آموزش های بیمه‌ای در جهت ارتقای توان صادراتی شرکت‌ها وتجار ایرانی و همکاری جهت تامین زیرساخت های فناوری اطلاعات، لجستیک، حمل ونقل مورد نیاز طرفین و شرکتها، صادرکنندگان و تجار از دیگر موارد مهم این تفاهم نامه چهار جانبه است.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

از دیگر موارد قابل توجه در این تفاهم‌نامه چهارجانبه می‌توان به ارائه خدمات تخصصی در حوزه حقوقی، فناوری اطلاعات و مهندسی به سازمان توسعه تجارت، بیمه ایران، صندوق، شرکت‌ها، صادرکنندگان و تجار معرفی شده سازمان توسعه تجارت و صندوق ضمانت صادرات، توسط هلدینگ سبا و گسترش همکاری‌های فی‌مابین در زمینه‌های مورد توافق با محوریت بیمه بین‌المللی و اتکایی، بازار سرمایه، سرمایه‌گذاری خارجی، گردشگری و بازرگانی بین‌المللی اشاره کرد.

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

برند بوئینگ

بدقولی دیگری از برند بوئینگ

پایگاه خبری دنیای برند، برند بوئینگ ماموریت فضانورد استارلاینر را به تعویق انداخت. به نقل …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x