گزارش صنعت برنامه‌ها و بازی‌های موبایلی ۹۹

گزارش صنعت برنامه‌ها و بازی‌های موبایلی ۹۹

پایگاه خبری دنیای برند، گزارش صنعت برنامه‌ها و بازی‌های موبایلی ۹۹ در سی و سه صفحه توسط کافه بازار منتشر شد.

بر اساس این گزارش، توسعه‌دهندگان بازار در انتهای سال ۹۹، مجموعا به ۲۸۰ میلیارد تومان درآمد دست یافتند. این درآمد با میزبانی بازار از ۲۷ میلیون تراکنش صورت گرفته است.

 

۵ هزار فروشنده جدید و توزیع نامتوازن درآمد

در این سال، ۳۰ هزار برنامه و ۶۷۰۰ بازی به فروش محتوای دیجیتالی در بازار پرداختند و بیش از ۵ هزار بازی و برنامه فروشنده جدید در بازار فروش محتوای دیجیتالی را آغاز کردند.

توزیع درآمد توسعه‌دهندگان در کشور نامتوازن بوده است. ۸۸ درصد درآمد کل در اختیار توسعه‌دهندگان استان تهران و بعد از تهران، خراسان رضوی با ۵ درصد درآمد در جایگاه دوم درآمد توسعه‌دهندگان قرار دارد. برنامه‌های فروشنده در این دو استان بیش از ۹۳ درصد از درآمد را به خود اختصاص داده‌اند.

دانلود PDF

کاربران بازار در سال ۹۹، یک میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون نصب و بروزرسانی انجام دادند، و کلمه «بازی» بیشترین کلمه‌ای بوده که کاربران در بازار جستجو کردند. کاربران همچنین بیش از هرچیزی به دنبال نصب و بروزرسانی واتساپ و اینستاگرام بودند.

صنعت برنامه‌های موبایل و کسب‌وکارهای آنلاین هم در سال ٩٩ تحت تاثیر روندهای کلان اقتصادی و اجتماعی و سلامت، مانند شیوع کرونا، بود. ولی بررسی این صنعت نشان می‌دهد که روند رو به رشد آن در سال ٩٩ همچنان حفظ شده است. رشد ۴۸ درصدی درآمد توسعه دهندگان و رشد ۱۳ درصدی در تعداد تراکنش از سمت خریداران موید این رشد است.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

بازار تلاش می‌کند شاخص‌های صنعت و روند تغییر آن با انتشار این نوع از گزارش‌ها، برای تمام بازیگران صنعت برنامه‌های موبایلی در دسترس و واضح شود تا بتوانند با آگاهی عمیق‌تر و شناخت بهتر از گذشته، تصمیمات درست‌تری برای دستیابی به آینده‌ای روشن‌تر بگیرند.

دانلود گزارش گزارش صنعت برنامه‌ها و بازی‌های موبایلی ۹۹:

دانلود PDF

فهرست گزارش صنعت برنامه‌ها و بازی‌های موبایلی ۹۹:

Screenshot 2021 09 21 at 13 59 22 Bazaar report 1399 all 14000625 Bazaar report 1399 pdf - گزارش صنعت برنامه‌ها و بازی‌های موبایلی ۹۹
فهرست گزارش صنعت برنامه‌ها و بازی‌های موبایلی ۹۹

 

مشاهده نسخه الکترونیکی (آن‌لاین) گزارش:

 

دانلود PDF

 

همچنین ببینید

گزارش سال 1401 دیجی کالا

گزارش سال ۱۴۰۱ برند دیجی کالا

پایگاه خبری دنیای برند، چهارمین گزارش سال برند دیجی‌کالا با تمرکز بر داده‌ها و مهم‌ترین …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x