کیش

جزیره کیش به عنوان یک برند “شهر هوشمند” در سطح کشور

یلی احمد آبادی با بیان این که جزیره کیش می‌تواند به عنوان یک برند “شهر هوشمند” در سطح کشور مطرح شود.

پایگاه خبری دنیای برند، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، با حضور غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و محمود نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران؛ یکشنبه ۲۰ مهر در تهران، تفاهم نامه”همکاری مشترک جهت استقرار شهر هوشمند در جزیره کیش” با هدف ایجاد بستر و توسعه همکاری‌های مشترک، سرمایه گذاری، مطالعات و تحقیقات کاربردی فناورانه برای استقرار شهر هوشمند در این منطقه منعقد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این جلسه با بیان این که استقرار دانشگاه تهران در جزیره کیش به عنوان یک الگو و آغاز فعالیت‌های جدید برای کارهای خلاقانه و توسعه کیش نقش مؤثری را ایفا می‌کند گفت: با ایجاد ظرفیت‌ها و امکانات جدید شرایط پذیرش دانشجویان از داخل و خارج از کشور در این منطقه فراهم شده است.

مظفری نقش دانشگاه تهران را در زمینه‌های فناورانه و نوآورانه مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: افتتاح مرکز نوآوری کیش یکی از ظرفیت‌های قابل توجهی برای سرعت بخشیدن به همکاری‌های این دو مجموعه در حوزه فعالیت‌های مجازی و هوشمند سازی است.

وی در رابطه با این که “پتانسیل‌ها و زیرساخت‌های: اقتصادی، گردشگری و علمی” این منطقه می‌تواند در سطح کشور به عنوان یک پایلوت معرفی شود افزود: تحقق یافتن این مهم نیازمند به برنامه ریزی در حوزه‌های زیر ساخت فرهنگی، آماده سازی بخش‌های مختلف و تهیه سند راهبردی هست که می‌تواند بر سرعت بخشیدن این فعالیت‌ها تأثیر گذار باشد.

بیشتر بخوانید:
آمریکا به دنبال استاندارد هایی برای سنسورهای "شهر هوشمند"
پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

محمود نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران در ادامه این جلسه بر لزوم اهمیت همکاری با مرکز نو آوری و شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش جهت پیوستن به دانشگاه‌های نسل ۳و۴ اشاره داشت و گفت: ضمن محقق شدن کارهای نوین در دانشگاه تهران؛ جزیره کیش باید به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کند.

نیلی احمد آبادی با بیان این که جزیره کیش می‌تواند به عنوان یک برند “شهر هوشمند” در سطح کشور مطرح شود افزود: با امضای سند تحول دیجیتال میان سازمان منطقه آزاد کیش و وزارت ارتباطات؛ جزیره کیش توانسته است گام‌های مؤثری در حوزه ارتباطات دیجیتالی بردارد.

شایان ذکر است: هدف از امضای این تفاهم نامه “ارائه طرح تدوین برنامه راهبردی جزیره هوشمند کیش، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، همایش‌های ملی و بین المللی مشترک در رابطه با کیش هوشمند، حمایت از پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه و حمایت از تجهیز آزمایشگاه‌ها و فضاهای آموزشی دانشگاه و تأسیس دفتر کیش هوشمند در محل دانشگاه تهران” است.

همچنین ببینید

ریبرندینگ

ریبرندینگ بانک رفاه

پایگاه خبری دنیای برند، بانک رفاه کارگران لوگوی خود را به روز کرد. در تغییرات …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x