تختی

برند کشتی ایران/ رونمایی از تمبر تختی

پایگاه خبری دنیای برند، از تمبر یادبود و اختصاصی جهان پهلوان غلامرضا تختی، صبح امروز و همزمان با پنجاه و سومین سالگرد درگذشت این اسطوره ورزش ایران، رونمایی شد.

در مراسم رونمایی از تمبر یادبود و اختصاصی جهان پهلوان تختی، مهندس سبحانی فر معاون وزیر ارتباطات و مدیرکل شرکت ملی پست، عمیدی مدیرکل دفتر مدیرعامل و مدیر ارتباطات شرکت ملی پست، مقصودی مدیرکل پست تهران و جنتی مدیرکل پست شمال غرب ایران، علیرضا دبیر رئیس، حمید سوریان نایب رئیس و سیدجلال عسگری دبیر فدراسیون، محسن کاوه مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد، امید نوروزی قهرمان جهان و المپیک حضور داشتند.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، در این مراسم گفت: نمی دانم بگویم کشتی به تختی کمک کرده یا تختی به کشتی کمک کرده در جاهایی کشتی به تختی کمک کرده و در جاهایی تختی به کشتی کمک کرده است.

وی ادامه داد: تختی تنها کسی است که به کشتی کمک کرده و احترامی که ما داریم مدیون نگاه مردم به این قهرمان بزرگ کشتی ایران و سجایای اخلاقی اوست.

دبیر گفت: دنبال این بودیم که با توجه به وضعیت شیوع کرونا، مراسم جهان پهلوان تختی با حضور مردم بر سر مزار آن مرحوم در ابن بابویه برگزار شود و قرار شد که این مراسم بدون سخنران و فقط با ضرب و زنگ مرشد برگزار شود.

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: از شرکت ملی پست تشکر می‌کنم که به کمک ما آمدن برای رونق دادن به کشتی و اینکه جایگاه کشتی در بین مردم بالا برود.

وی ادامه داد: شرکت پست قرار است تمبر یادبود قهرمانان المپیک ما را به صورت اختصاصی چاپ کند و این می‌تواند انگیزه‌ای به کشتی گیران بدهد، ضمن اینکه یاد این قهرمانان را در مردم زنده نگه دارد.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: کشتی از ورزش ایران بزرگ‌تر است و کشتی در زمان ایران قدیم در حاشیه دریای خزر و ایران وجود داشته و هم اکنون نیز اکثر قهرمانان جهان از این خطه هستند.

وی ادامه داد: کشتی ورزش ملی ما است و جزئی از هویت ما ایرانیان محسوب می‌شود و ما باید برند کشتی را بالا ببریم.

دبیر گفت: از اینکه شرکت ملی پست به کشتی و کشتی گیران احترام گذاشت و مانند برادر کنار ما آمد، بسیار سپاسگزارم و امیدوارم که این تفاهم نامه اثرات خوب و ماندگاری در کشتی داشته باشد.

وی در مورد رونمایی از تمبر جهان پهلوان تختی گفت: کشتی از ایران باستان در ایران بوده و در اسلام نیز کشتی سفارش شده و این هم ورزش سنتی ما و هم مذهبی ماست و کاری که شرکت پست امروز انجام داد کمک بود تا دیدگاه مردم نسبت به کشتی بهتر شود.

رئیس فدراسیون کشتی در پایان تأکید کرد: فرق نمی‌کند ما کار کنیم یا شما، مهم این است که پرچم جمهوری اسلامی بالا برود و این رونمایی از تمبر در فکر و ذهن کشتی گیران باقی خواهد ماند.

رمضانعلی سبحانی فر نیز در ادامه این مراسم گفت: یاد و نام شهدای عزیز و یاد و خاطره‌ی جهان پهلوان تختی که امروز پنجاه و سومین سالگرد ایشان است گرامی می‌داریم.

وی ادامه داد: از شما پیشکسوتان قدردانی می‌کنیم که این موضوع را بسیار با اهمیت دانستید و این مراسم را برگزار کردید اگرچه محدودیت‌ها برای کرونا است اما این کار در فضای مجازی حتماً منعکس خواهد شد.

سبحانی فر تصریح کرد: تختی به کشتی هویت داده است و نام جهان پهلوان تختی را باید گرامی بداریم و به همین خاطر است که ما اینجا جمع شده‌ایم و وظیفه داریم که رفتار و منش آن پهلوان بزرگ را الگوی خود قرار دهیم.

رئیس شرکت ملی پست اظهار داشت: یکی از بحث‌هایی که می‌تواند بزرگان کشتی را در ذهن مردم زنده نگه دارد گرفتن چنین مراسم‌هایی است و دیگر کار این است که تمبر یادبود جهان پهلوان تختی را رونمایی کنیم و این دومین تمبر جهان پهلوان تختی است و تمبر بعنوان یک شئ گرانبها و سبک وزن است و سفیر تاریخ است که گذشتگان ما و مشاهیر حال ما را به آیندگان منتقل می‌کند.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

سبحانی فر گفت: ورزش پهلوانی خصوصیات خاص خود را دارد و کشتی‌های ما تحت تأثیر پهلوانی است و کسی که پهلوان میدان باشد، خصلت‌های شجاعت، شهامت، آزادگی، گذشت و ایثار را داد و این در جامعه‌ی ما تأثیرگذار است و می‌تواند الگوی بسیار خوبی برای جوانان و جامعه ما باشد.

وی ادامه داد: اگر امروز جهان پهلوان تختی را همه می‌ستایند به لحاظ خصایص شخصیتی است که وی از میدان قهرمانی و پهلوانی بدست آورده است.

سبحانی فر در پایان خاطرنشان کرد: ما باید قدر پهلوانان و قهرمانان ما و کسانی که الگوی جامعه هستند را بدانیم و کاری که امروز اتفاق افتاد، کاری بسیار پسندیده بود. از اینکه در کنار مجموعه‌ی فدراسیون کشتی هستیم خوشحالیم و از اینکه کمک حال کشتی که امروز در جهان ما به شهامت و شجاعت ایرانی‌ها معرفی می‌کند خوشحالیم.

در ادامه این مراسم تفاهم نامه‌ای بین فدراسیون کشتی و شرکت ملی پست ایران، شرکت پست تهران و پست شمالغرب تهران به امضا رسید.

همچنین در پایان این مراسم نفرات حاضر از تمبر یادبود و اختصاصی جهان پهلوان تختی رونمایی و آن را امضا کردند.

منبع: مهر

همچنین ببینید

Azarshahr can be mentioned as a brand in pistachios 310x165 - آذرشهر می‌تواند به‌عنوان یک برند در پسته مطرح شود

آذرشهر می‌تواند به‌عنوان یک برند در پسته مطرح شود

پایگاه خبری دنیای برند، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آذرشهر از تولید سالانه ۱۶۰ تن پسته …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x