نهال گردو

معرفی ۱۰ نهال گردوی پرطرفدار در سرتاسر کشور

پایگاه خبری دنیای برند، ارقام نهال گردو به علت سازگار بالا و رشد عالی و از همه مهم تر باردهی بسیار عالی که به همراه دارند. یکی از بهترین انتخاب‌ها در اکثر شهرهای کشور به حساب میایند. حتی در مناطق بسیار گرمسیری و سردسیری که سایر ارقام میوه قادر به رشد نخواهند بود. این نهال‌های گردو به خوبی رشد نموده و سوددهی بسیار عالی را از باغ به همراه خواهند داشت. با ما همراه باشید تا به بررسی ۱۰ مورد از بهترین ارقام نهال گردو در کشور بپردازیم.

معرفی ۱۰ نهال گردوی پرطرفدار در سرتاسر کشور که سوددهی ۲ برابری برای شما به ارمغان خواهند داشت.

نهال گردو کانادایی تیپ ۹ کوهستانی

اگر باغ شما در مناطق مرتفع و کوهستانی کشورمان واقع شده است. خرید نهال گردو کانادایی تیپ ۹؛ بهترین نهال گردو برای شما به حساب میاید. باردهی این رقم بینظیر و بین ۱۳ تا ۱۶ تن در هکتار است. این موضوع سودآوری حداکثری شما را از باغ به ارمغان خواهد داشت. نهال گردو کانادایی تیپ ۹ بهترین انتخاب برای کاشت در مناطق مرتفع؛ سردسیری و با احتمال سرمازدگی در فصل بهار است. باردهی حداکثری آن مانند سایر ارقام نهال گردو کانادایی از ۴ تا ۵ سالگی آغاز میشود. ارتفاع مناسب برای کاشت این رقم بین ۰ تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا خواهد بود. عمر اقتصادی آن در صورت سلامتی به ۱۰۰ سال نیز میرسد. مغز میوه آن درشت و به ۸٫۹ گرم نیز میرسد.

نهال گردو کانادایی تیپ ۸ دوبارگل

نهال گردو کانادایی تیپ ۸ برای کاشت در مناطق سردسیری بسیار مناسب است. گلدهی این رقم در اواخر ماه فروردین انجام میشود. و نیازی به رقم گرده افشان ندارد. باردهی این درختان پس از رسیدن به سن بلوغ در سنین ۴ تا ۵ سالگی به صورت سالیانه و یکدست بین ۸ تا ۱۱٫۵ تن در هکتار میباشد. خوشبختانه این رقم محدودیتی از لحاظ ارتفاع از سطح دریا نخواهد داشت. میوه گردو کانادایی به طور میانگین ۸٫۹ گرم وزن دارد. عمر اقتصادی آن نیز به ۱۰۰ سال میرسد.

نهال گردو کانادایی تیپ ۷ سردسیری:

مناطق سردسیری به علت سرماهای طولانی و زمستان‌های سخت، باعث سوختن بیشتر ارقام درختان خواهد شد. در این بین بهترین انتخاب برای کاشت در مناطق سردسیری؛ نهال گردو کانادایی تیپ ۷ میباشد. این رقم با باردهی بین ۸ تا ۱۱٫۵ تن در هکتار بیشترین سوددهی را برای شما به همراه خواهد داشت. این رقم نیز توانایی رشد در کلیه ارتفاع‌ها از سطح دریا دارد. با عمر اقتصادی بیش از ۱۰۰ سال شما را تا سالیان سال به درآمدزایی حداکثری میرساند. وزن میوه گردو کانادایی ۸٫۹ گرم میباشد. در مناطق سردسیری علاوه بر کاشت ارقام مقاوم باید کلیه اقدامات محافظتی را برای درختان به انجام برسانید.

Introducing 10 popular walnut seedlings across the country 01 - معرفی 10 نهال گردوی پرطرفدار در سرتاسر کشورنهال گردو کانادایی تیپ ۶ گرمسیری

در مناطق گرمسیری به علت شرایط خاص اب و هوایی، کمتر نهالی قادر به رشد و محصول دهی خواهد بود. بهترین نژاد نهال گردو در این مناطق؛ نهال گردو کانادایی تیپ ۶ گرمسیری میباشد. این رقم به علت افتاب دوست بودن؛ دارای مقاومت کافی برای تحمل گرماهای شدید در این مناطق خواهد بود. گردوهای این رقم بسیار درشت بوده و تا ۲ برابر بیشتر از سایر ارقام نهال گردو گرمسیری؛ محصول دهی به همراه دارد. باردهی سالیانه درخت گردو کانادایی تیپ ۶ گرمسیری بین ۷ تا ۸ تن در هکتار است. باردهی آن هرساله و یکدست است. باردهی را از سال اول پس از کاشت آغاز میکند. البته باردهی حداکثری آن از سن بلوغ یعنی ۴ تا ۵ سالگی شروع میشود. این رقم را در همه مناطق حتی مناطق مرتفع و یا بسیار پست نیز میتوانید بکارید. در صورت نگهداری و آبیاری صحیح و حفظ سلامتی درخت؛ این باردهی حداکثری تا بیش از ۱۰۰ سال ادامه خواهد یافت. وزن میوه در این رقم مانند اکثر ارقام نهال گردو کانادایی به صورت میانگین ۸٫۹ گرم خواهد بود.

نهال گردو کانادایی تیپ ۵ خشک و نیمه خشک:

یکی از بهترین نهال گردو به خصوص در مناطق خشک و نیمه خشک؛ نهال گردو کانادایی تیپ ۵ است. اگر در منطقه با آب وهوای خشک و نیمه خشک قرار دارید باید بدانید، این رقم کانادایی بیشترین باردهی را در بین سایر ارقام نهال گردو در مناطق خشک و نیمه خشک به همراه خواهد داشت. این رقم دیرگل، باردهی خود را از سالهای اول پس از کاشت آغاز میکند. با رسیدن به سن بلوغ باردهی آن به ۷ تا ۸٫۵ تن در هکتار خواهد رسید. برای کاشت این رقم محدودیت ارتفاع از سطح دریا وجود ندارد. عمر اقتصادی آن ۱۰۰ سال بوده و وزن میوه‌های آن به ۸٫۹ گرم میرسد.

نهال گردو کانادایی تیپ ۴ معتدل:

همانطور که از نام آن پیداست این رقم پیوندی برای اولین بار در کشور کانادا تولید شده است. بهترین آب وهوا برای کاشت این رقم؛ شهرهای معتدل در کشورمان هستند. ارقام کانادایی یکی از پربارترین ارقام نهال گردو به حساب میایند. که باردهی را از سال اول آغاز میکنند. باردهی حداکثری نهال گردو کانادایی تیپ ۴ از ۴ تا ۵ سالگی آن شروع میشود. باردهی این رقم در صورت سلامتی، هرساله و یکدست بین ۷ تا ۱۰ تن در هکتار به صورت سالیانه خواهد بود. این رقم را در تمامی ارتفاع‌ها از سطح دریا حتی مناطق پست و یا مرتفع نیز میتوان کاشت. عمر اقتصادی آن نیز بیش از ۱۰۰ سال خواهد بود. مغز این رقم درشت و تا ۸٫۹ گرم وزن دارد.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر برای اولین بار توسط نهالستان پالیز تولید و عرضه شده است. این رقم قادر به سازگاری پذیری بالا با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در بیش از ۹۰ درصد باغ‌های کشور میباشد. باردهی با کیفیت این رقم پس از ۵ سالگی به ۸ تن در هکتار نیز میرسد. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت این رقم بین ۰ تا ۳۰۰۰ متر خواهد بود. عمر اقتصادی این رقم به ۲۰۰ سال میرسد. که حدود ۲ برابر بیشتر از سایر ارقام گردو است. وزن مغز خالص آن نیز حدود ۶٫۳ گرم خواهد بود.

نهال گردو چندلر پیوندی

یکی از مشهور ترین و پرطرفدارترین ارقام نهال گردو در کشورمان به حساب میاید. این رقم آمریکایی امروزه برای کاشت در کلیه شهرهای کشورمان مناسب است. باردهی درختان گردو چندلر از ۵ سالگی به بعد بین ۶ تا ۷ تن در هکتار و به صورت یکدست و هرساله میباشد. باغ‌هایی با ارتفاع از سطح دریا بین ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ متر؛ بهترین شرایط برای رشد این رقم را خواهند داشت. درخت گردو چندلر پیوندی تا ۱۰۰ سال قابلیت محصول دهی حداکثری دارد. وزن مغز خالص گردو چندلر ۷ گرم میباشد. شما باغداران محترم میتوانید نهال گردو چندلر را در مناطق نسبتا سردسیری و یا معتدل بکارید.

Introducing 10 popular walnut seedlings across the country 02 - معرفی 10 نهال گردوی پرطرفدار در سرتاسر کشورنهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور یک رقم فرانسوی است که قادر است تا بیش از ۱۰۰ سال باردهی حداکثری را برای باغداران محترم به ارمغان داشته باشد. باردهی این رقم بین ۷ تا ۸ تن در هکتار و به صورت یکدست و درشت و با کیفیت خواهد بود. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت درختان گردو فرنور بین ۰ تا ۳۰۰۰ متر میباشد. مغز خالص گردوی فرنور بین ۷ تا ۸ گرم وزن دارد.

نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی به علت کیفیت محصول دهی؛ بسیار مورد توجه باغداران در سرتاسر کشور قرار گرفته است. بهترین نهال گردو برای کاشت در مناطق معتدل و حتی سردسیری و نیمه خشک به حساب میاید. باردهی این رقم تا ۸ تن در هکتار است. و ارتفاع مطلوب برای کاشت آن بین ۰ تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا خواهد بود. عمر اقتصادی درختان گردو اسرائیلی به ۱۰۰ سال میرسد. میوه آن دارای اندازه متوسط و به همراه پوسته چوبی نازک آن وزنی معادل ۱۰ گرم دارد.

با انتخاب هریک از ارقام نهال گردو معرفی شده با توجه به شرایط آب وهوایی و اقلیمی موجود در باغتان؛ و نگهداری صحیح از درختان؛ در کمتر از ۵ سال؛ به سودآوری حداکثری از باغ دست خواهید یافت.

شما میتوانید کلیه اطلاعات مربوط به هریک از ارقام نهال گردوی معرفی شده را در سایت پالیز به آدرس paliznahal.ir مطالعه فرمایید.

نتیجه گیری

نهالستان پالیز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بیش از نیم قرن است که به عنوان بزرگترین نهالستان تخصصی در شمال غربی کشورمان؛ شهر میاندوآب فعالیت میکند. این مرکز از سال ۱۳۱۰ فعالیت رسمی خود را آغاز نموده و با توجه به آخرین یافته‌های باغداری و کشاورزی؛ اقدام به تولید انواع ارقام نهال گردو اصلاح شده مناسب برای کاشت در سرتاسر کشور نموده است.

Introducing 10 popular walnut seedlings across the country 03 - معرفی 10 نهال گردوی پرطرفدار در سرتاسر کشورنهالستان پالیز هرساله بیش از ۵۰۰ هزار اصله رقم میوه شناسنامه دار تولید و به داخل و خارج از کشورمان ارسال مینماید. نهال گردو در نهالستان پالیز دارای شناسنامه رسمی؛ گواهی عاری از آفات؛ کارت قرنطینه و گارانتی معتبر و رسمی ۲ ساله میباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات ما را در سایت پالیز به آدرس https://paliznahal.ir/ مطالعه فرمایید. همچنین میتوانید با کارشناسان ما در نهالستان پالیز به صورت رایگان و همه روزه به صورت آنلاین؛ تلفنی و حضوری مشاوره فرمایید.

شماره تماس : واحد پشتیبانی و فروش نهالستان پالیز ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۸ – ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۷

آدرس دفتر : آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ۲۴ متری فرهنگیان شرکت پالیز

آدرس گلخانه : آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری دنیای برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

همچنین ببینید

برترین برند حمل و نقل

برترین برند حمل و نقل کشور کدام است ؟

پایگاه خبری دنیای برند، یکی از مهمترین موضوعات در کشور های مختلف ، موضوع حمل …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x