پالایشگاه گیاهان دارویی کرمانشاه

سرمایه گذاری هزار و صد میلیاردی ایدرو در پالایشگاه گیاهان دارویی کرمانشاه

پایگاه خبری دنیای برند، معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو از سرمایه گذاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از طرح احداث واحد پالایشگاه گیاهان دارویی در استان کرمانشاه  خبر داد.

محسن صالحی نیا با اشاره اینکه سازمان های توسعه ای همچون ایدرو با توجه به سیاست های کلی اصل ۴۴ می توانند در صنایع پیشرفته با فناوری بالا و با صنایع خطر پذیر در کلیه مناطق کشور به سرمایه گذاری مشترک با بخش های غیر دولتی اقدام کند، تصریح کرد: نظر به اهمیت تولید مواد استاندارد در زمینه گیاهان دارویی و هدایت صحیح فرآیند کشت و تولید گیاهان، طرح احداث پالایشگاه گیاهان دارویی در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته صالحی نیا طرح سرمایه گذاری احداث پالایشگاه گیاهان دارویی با مشارکت ۴۰درصدی ایدرو و بخش خصوصی دانش بنیان به میزان ۶۰درصد و با اتکا به دانش و استفاده از توانمندی های بالقوه موجود در کشور با هدف ارائه فرآورده های دارویی طبیعی موثر و محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر با امکان حضور در بازارهای جهانی صورت می گیرد.

معاون وزیر و رئیس ایدرو افزود: محل اجرای طرح استان کرمانشاه و میزان سرمایه گذاری برآورد شده هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال خواهد بود.

این پالایشگاه ظرفیت تولید انواع عصاره، اسانس و اشکال مختلف دارویی طبیعی مطابق با استاندارد های روز دنیا را دارا خواهد بود.

کشت گیاهان دارویی و تولید فراورده های آن می تواند به عنوان یک ضرورت ملی و در چارچوب یک برنامه مشخص و جامع، خودکفایی دارویی، اشتغال و توسعه بخش کشاورزی را به دنبال داشته و به عنوان عامل مهمی در ارز آوری برای کشور، اثرگذار باشد.

بیشتر بخوانید:
داشتن اقتصاد مولد در راس فعالیت‌های کشور در سال 1400 است

منبع: شاتا

همچنین ببینید

مشاوره دندانپزشکی

بررسی پلتفرم‌های مشاوره دندانپزشکی آنلاین در ایران

پایگاه خبری دنیای برند، همزمان با گسترش فضای آنلاین و افزایش دسترسی به بستر اینترنت …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x