برندسازی خرما در کشور باعث افزایش صادرات می شود

برندسازی خرما در کشور باعث افزایش صادرات می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: ارقام خرمای استان برای صادرات و معرفی به بازارهای جهانی، نیازمند برندسازی هستند.

پایگاه خبری دنیای برند، خلیل قاسمی هدف از تاسیس این دفتر در استان هرمزگان را پیگیری و ساماندهی تولید، فراوری و صادرات خرمای استان اعلام و خاطر نشان کرد: امید می رود با فعالیت این دفتر زمینه تبدیل خرما به محصولات با ارزش افزوده بالا در منطقه فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان از سرمایه گذاران در طرحهای فرآوری خرما در این استان حمایت می کند، تصریح کرد: نزدیکی این منطقه به بازارهای هدف خرما و محصولات فراوری شده آن می تواند انگیزه خوبی برای سرمایه گذاران در استان هرمزگان باشد.

قاسمی بر لزوم انجام تحقیقات و پژوهش‌های دانشگاهی در حوزه خرما در هرمزگان تأکید کرد و اظهار داشت: دانشگاه‌ها تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی لازم با توجه به استعداد تولید خرما در استان را انجام دهند تا بتوانیم اقدامات بهتری در این زمینه داشته باشیم.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

وی اظهار داشت: ارقام خرمای استان برای صادرات و معرفی به بازارهای جهانی، نیازمند برندسازی و توسعه بسته‌بندی، فرآوری و ایجاد صنایع تبدیلی است.

قاسمی در ادامه افزود: توسعه تولید، فرآوری، بسته‌بندی و بازاریابی فروش خرما می‌تواند اشتغال بسیاری ایجاد کند و افزایش رفاه برای مردم روستاهای استان را به همراه داشته باشد.

وی در پایان گفت: بیشتر فعالان چرخه صنعت خرما با علم روز و آخرین تکنولوژی‌ها و دستاوردهای دنیا در زمینه خرما بیگانه‌اند و برگزاری تورهای بین المللی با هدف ارائه آموزش مناسب به آنها الزامی است

همچنین ببینید

صیانت از برند صادراتی ایران را باید جدی بگیریم

صیانت از برند صادراتی ایران را باید جدی بگیریم

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صیانت از برند صادراتی ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *