برند ایران خودرو

۵درصد سهام برند ایران خودرو و ۱۷درصد سهام برند سایپا در وثیقه است

پایگاه خبری دنیای برند، رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: سهام حدود ۵ درصدی دولت در ایران خودرو و سهام حدود ۱۸ درصدی دولت در سایپا، کامل وثیقه است.

حسین قربانزاده در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری در پاسخ به پرسشی درباره دستور رئیس جمهور به خودروسازان مبنی بر واگذاری سهام دولت در ۲ خودروساز بزرگ کشور به بخش خصوصی اظهار داشت: سهام حدود ۵ درصدی دولت در ایران خودرو و سهام حدود ۱۸ درصدی دولت در سایپا، کامل وثیقه است.

او اضافه کرد: ابتدا باید این وثیقه‌ها آزاد شود تا امکان واگذاری آن فراهم آید.

قربانزاده گفت: در سال‌های گذشته متأسفانه سهامی که واگذار شده است، چون عملاً بخشی از زیرمجموعه، سهام بالاسری را خریده است بنابراین بخش عمده‌ای از سهام سایپا و سهام ایران خودرو عملاً توسط خود شرکت خریداری شده است و پولی که باید صرف بهره‌وری و کارایی می‌شده است تسهیلات گرفته شد و سهام شرکت خریداری شده است و در عمل، مجمع و هیئت مدیره با هم یکی شده‌اند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه یکی شدن مجمع و هیئت مدیره، فاجعه است، افزود: کسانی که باید انتخاب شوند؛ خودشان، خودشان را انتخاب می‌کنند.
او افزود: به لحاظ اقتصادی، تسهیلاتی که گرفته شد و هزینه‌ای که باید به چرخه بهره‌وری و کارایی کمک می‌کرد صرف خرید سهام شد.

قربانزاده در پاسخ به این پرسش که آیا «ای درو» مایل به واگذاری سهام است؟ گفت: «ای درو» مانند بقیه شرکت‌های مادر تخصصی و سازمان‌های توسعه‌ای، عملاً عشق و دوست داشتن ویژه‌ای به شرکت‌های خود دارد و به راحتی از شرکت‌های زیر مجموعه خود دل نمی‌کند.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در پاسخ به این پرسش که آیا سهام دولت در ۲ شرکت خودروساز در مهلت تعیین شده ۶ ماه از سوی رئیس جمهور، واگذار و خصوصی می‌شود؟ گفت: این دو شرکت باید وثیقه خود را تغییر دهد یا آزاد کند تا مقدمات خصوصی سازی فراهم شود.

منبع: مهر

همچنین ببینید

New Italian electric cars are on the way 310x165 - خودروهای برقی جدید از برند خودروساز ایتالیایی

خودروهای برقی جدید از برند خودروساز ایتالیایی

پایگاه خبری دنیای برند، لانچیا خودروی کوچک یپسیلون جدید را در ماه فوریه در طرح …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x