ارتقای تجارت خارجی کشورمان به ۵۷ میلیارد دلار

ارتقای تجارت خارجی کشورمان به ۵۷ میلیارد دلار

پایگاه خبری دنیای برند،وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با آیت الله نوری همدانی اعلام کرد: با وجود همه تحریم‌های ظالمانه دشمنان و محدودیت های ناشی از کرونا اما در ۹ ماه امسال اشتغال صنعتی ۲۳ درصد افزایش داشته است.

علیرضا رزم‌ حسینی در این دیدار با بیان این مطلب، افزود: خوشبختانه به همت تولیدکنندگان و صادرکنندگان و صنعتگران که به راستی به فرموده مقام معظم رهبری مجاهدان اقتصادی هستند، بخش صنعت، معدن و تجارت روز به روز درحال توسعه و ارتقا می باشد.

افزایش ۱۰ درصدی تولید فولاد و ۵۱ درصدی تولید آلومینیوم

وی با اشاره به برخی از ارقام در حوزه افزایش تولید تصریح کرد: در همین مدت با وجود همه مشکلات و تنگناها با افزایش ۱۰ درصدی تولید فولاد، افزایش ۱۲ درصدی تولید مس و افزایش ۵۱ درصدی تولید آلومینیوم روبرو بوده‌ایم.

بخش صمت بار مالی تحریم‌ها را بر دوش کشید

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: بخش صنعت، معدن و تجارت با ارتقاء صادرات بار مالی تحریم ها و مشکلات ناشی از عدم فروش نفت را بر دوش کشید.

ارتقای تجارت خارجی کشورمان به ۵۷ میلیارد دلار

رزم حسینی همچنین اعلام کرد: علیرغم همه مشکلات یادشده اما، تجارت خارجی کشورمان به ۵۷ میلیارد دلار رسیده است.

تامین معیشت مردم و فراوانی کالا از اولویت های وزارت صمت است

وی همچنین با بیان اینکه تامین معیشت مردم و فراوانی کالا از اولویت های وزارت صمت است، گفت: در این مدت نیز در حوزه تامین کالا هایی که بر عهده ما بوده است از جمله گندم، ذرت، کنجاله سویا، روغن و همچنین نهاده‌های دامی اقدامات خوبی انجام شده است و این کالاها به موقع به دست مردم رسیده است.

واردات کالاهای غیرضروری را ممنوع کردیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت ساخت داخل و اولویت این مهم، تصریح کرد: در این راستا واردات کالاهای غیرضروری را ممنوع اعلام کردیم و فقط کالاهای مرتبط با خط تولید، ماشین آلات قطعات و تجهیزات تولید و همچنین مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات را وارد می کنیم .

آیت‌الله نوری‌ همدانی نیز در سخنان کوتاهی در این دیدار ضمن تاکید بر مسئولیتهای شغلی و اجتماعی در دین مبین اسلام، توصیه هایی را در خصوص نظارت و کنترل بر بازار برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و تامین معیشت مردم مطرح کرد.

همچنین ببینید

خدمات گروه وکلای آریا دادیار

خدمات گروه وکلای آریا دادیار

پایگاه خبری دنیای برند، در این مقاله می خواهیم راجب گروه وکلای آریا دادیار که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *