Fuchsia OS 910x600 1 660x330 - گوگل احتمالاً سیستم‌عامل فیوشا را به دستگاه‌های اندرویدی می‌آورد

گوگل احتمالاً سیستم‌عامل فیوشا را به دستگاه‌های اندرویدی می‌آورد

گوگل ظاهراً روی نسخه سبک‌تر سیستم‌عامل فیوشا برای اجرا در ماشین مجازی (VM) در اندروید کار می‌کند. سیستم‌عامل فیوشا اولین بار سال ۲۰۲۱ در نسل اول نست هاب منتشر شد و ظاهراً گوگل می‌خواهد این سیستم‌عامل را دوباره به کانون توجه برگرداند.

به گزارش دنیای برند به نقل از دیجیاتو، براساس گزارش Android Authority، توسعه‌دهندگان گوگل احتمالاً روی نسخه‌ای از سیستم‌عامل فیوشا کار می‌کنند که روی ماشین مجازی در دستگاه‌های اندرویدی اجرا می‌شود. نقش دقیقی که این سیستم‌عامل می‌تواند در دستگاه‌های اندرویدی ایفا کند، هنوز مشخص نیست اما ممکن است باعث افزایش کارایی، امنیت و انعطاف‌پذیری شود.

سیستم‌عامل فیوشا در دستگاه‌های اندرویدی

اندروید و کروم اواس مدت‌ها سیستم‌عامل‌های پرچم‌دار گوگل بوده‌اند ولی این غول فناوری از سال ۲۰۱۶، مداوم سیستم‌عامل دیگری به نام Fuchsia OS را هم توسعه داده است. این سیستم‌عامل جدید که سال ۲۰۲۱ در نسل اول نست هاب معرفی شد، می‌تواند به‌زودی در دستگاه‌های آینده گوگل منتشر شود.

البته بعید است سیستم‌عامل فیوشا جایگزین اندروید یا ChromeOS شود، بااین‌حال گوگل می‌تواند آن را به‌عنوان جایگزینی برای میکرودروید استفاده کند. Microdroid نسخه سبک‌تر اندروید است که برای اجرا روی ماشین‌های مجازی در دستگاه طراحی شده است، اکنون به نظر می‌رسد میکرودروید جایگزین میکروفیوشا خواهد شد و باعث افزایش کارآمدی و امنیت می‌شود.

آوریل (فروردین ماه) سال جاری، ظاهراً گوگل پروژه میکروفیوشا را آغاز کرد. هدف این پروژه این است که سیستم‌عامل فیوشا را از طریق مجازی‌سازی روی دستگاه‌ها قابل‌بوت کند، این امر می‌تواند کاربردهای سیستم‌عامل فیوشا را به میزان قابل‌توجهی گسترش دهد.

سیستم‌عامل فیوشا می‌تواند کارایی و امنیت نسخه‌های آینده اندروید را بهبود بخشد. این سیستم‌عامل متن‌باز است اما روی هسته لینوکس ساخته نشده است. درعوض، بر پایه Zircon توسعه یافته که میکروکرنل (ریزهسته) است و از ابتدا گوگل آن را ساخته. گوگل پیش‌ازاین گفته بود که معماری میکروکرنل فیوشا سطح جدیدی از امنیت و ثبات را به ارمغان می‌آورد.

همچنین ببینید

63107638 310x165 - هوش مصنوعی «کلاود» به اندروید آمد

هوش مصنوعی «کلاود» به اندروید آمد

  شرکت آنتروپیک اعلام کرد که ربات گفتگوگر کلاود(Claude) اکنون یک برنامه اندرویدی است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *